Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Rosļikova un Petrova izveidotajā partijā "Stabilitātei!" pieteikušies vairāk nekā 300 cilvēki

© f64.lv, Oksana Džadana

Dalībai partijā "Stabilitātei!" pieteikušies vairāk nekā 300 cilvēki, informēja partijas valdes priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

19.janvārī bijušais Rīgas domes deputāti Rosļikovs un Valērijs Petrovs partijas dibināšanas sanāksmē tika ievēlēti politiskā spēka vadībā.

Beidzoties parakstu vākšanai atvēlētajām desmit dienām, kopumā partijas dibināšanā piedalījušies 315 cilvēki. Par partijas dibināšanu ir nobalsots vienbalsīgi.

Dokumentu iesniegšana Uzņēmumu reģistra plānota 2.februārī.

Rosļikovs uzsvēra, ka neesot šaubījies par cilvēku atbalstu un vēlmi pēc pārmaiņām valstī.

Rosļikovs un Petrovs iepriekšējā sasaukumā sākotnēji strādāja "Saskaņas" frakcijā, bet pēc izslēgšanas no tās izveidoja atsevišķu deputātu grupu. 2020.gadā abi kandidēja uz Rīgas domi no partijas "Alternative" saraksta, taču sarakstam nebija vēlētāju atbalsta, lai iekļūtu galvaspilsētas domes pašreizējā sasaukumā.

Kā pastāstīja Rosļikovs, partija startēšot šogad gaidāmajās vietvaru vēlēšanās apmēram desmit pašvaldībās, tajā skaitā Daugavpilī, Rēzeknē, Jūrmalā, Siguldā, Cēsīs, kā arī vismaz divās Pierīgas pašvaldībās, tajā skaitā Salaspilī. Pats Rosļikovs šajās vēlēšanās nepiedalīsies.

Tāpat partija piedalīšoties Saeimas gaidāmajās vēlēšanās 2022.gadā, pastāstīja politiķis. Lai varētu piedalīties parlamenta vēlēšanās, partijai sākotnēji vai nu jāsasniedz vismaz 500 biedru skaits vai jāizveido partiju apvienība ar vismaz 500 biedriem, nosaka likums.

Vaicāts, vai uz Saeimas vēlēšanām varētu kandidēt apvienībā ar kādu citu partiju, Rosļikovs skaidroja, ka pirms vēl notikušas kādas sarunas, viņš redz, ka var mēģināt par vismaz "startēšanu vienā flangā" ar partijām, uz kurām ļoti pozitīvi raugās - topošo Saeimas deputāta Alda Gobzema partiju "Likums un kārtība" un, ja Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis izlemtu dibināt partiju, tad bijušais domnieks arī to vērtēs pozitīvi.

Kā informēja Rosļikovs, partija apvieno dažādu nozaru un profesiju pārstāvjus. "Mūsu galvenais uzdevums kopīgiem spēkiem ir atgūt valstij cieņu un garantēt Latvijas iedzīvotājiem cilvēktiesību ievērošanu," teikts topošās partijas izplatītajā paziņojumā.

"Stabilitātei!" pozicionējas kā centriska partija un sola nodrošināt finansiālo un sociālo stabilitāti, kā arī atgūt uzņēmēju uzticību valstij, "sniedzot pārliecību par drošu nākotni".

Par partijas priekšsēdētāju ievēlēts Rosļikovs un par līdzpriekšsēdētāju Petrovs. Valdes sākotnējā sastāvā kopā ir 12 cilvēki, tajā skaitā arī bijušais domnieks Jefimijs Klementjevs, Viktorija Jarkina, Andrejs Daņiļevičs, Natālija Marčenko-Jodko, Ruslans Vereščagins, Dmitrijs Kočkins, Amils Saļimovs, Jevgenijs Jevstifejevs, Svetlana Čulkova un Rolands Pogulis.

"Mūsu uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu nomaiņu esošajai politiskai varai. Pašreizējā situācijā valstī spilgti novērojama vecās politikas pārstāvju nespēja mobilizēties reālam darbam," savu viedokli iezīmē Rosļikovs.

Politiķis akcentē, ka valstij ir vajadzīgi cilvēki, kas ir brīvi no partiju sponsoriem un neiet politikā ar mērķi turpināt ģimenes uzvārda tradīciju un saņemt partijas vietu sev mantojumā. Topošās partijas ieskatā, lai valsts izrautos un "spertu pārliecinošu soli ar skatu nākotnē", ir nepieciešami cilvēki, kas apzinās, ka valsts stabilitāte ir viņu galvenais uzdevums un aicinājums, uzsver bijušais domnieks.