Valdība lems par īpaša vakcinācijas biroja izveidi

 
©f64.lv, Vladislavs Proškins

Valdība šodien lems par īpaša biroja izveidi vakcinēšanas pret Covid-19 masveida nodrošināšanai.

Otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pavēstīja, ka vakcinēšanas pret Covid-19 masveida nodrošināšanai veidos īpašu biroju.

Premjers informēja, ka otrdien valdības un Krīzes vadības padomes sēdē tika uzklausīts veselības ministrs Daniela Pavļuta (AP) redzējums par to, kādā veidā organizēt masveida vakcinēšanu pret Covid-19.

"Redzējums ir skaidrs - būs īpašs birojs, kura vienīgais uzdevums būs ikdienā organizēt un vadīt vakcinēšanas procesu," sacīja Kariņš, piebilstot, ka biroja darbā tiks pieņemti cilvēki, kuru tiešais uzdevums būs veikt šos pienākumus.

"Mums stāv priekšā milzīgs izaicinājums. Lai sasniegtu sabiedrībai drošu līmeni attiecībā uz vīrusa izplatību un atgrieztos pie normālas dzīves, mums kopumā ir nepieciešams vakcinēt aptuveni 1,5 miljonus Latvijas iedzīvotāju. Tas ir milzīgs uzdevums, bet tas ir paveicams, ja šis projekts kļūs par visas valdības prioritāti un ja tas tiek atbilstoši, profesionāli vadīts kā liels pārnozaru prioritārs projekts," par ieceri klāstīja Pavļuts.

Tādējādi ministrs piedāvājis valdībai jaunu organizatorisko modeli un rosinājis izvedot šim nolūkam atsevišķu vadības vienību - projekta biroju jeb štābu. Šo ieceri valdība šodien konceptuāli atbalstīja.

Ar konkrētu protokola lēmuma projektu, kas paredz šāda biroja izveidi, Veselības ministrija valdībā vērsīsies šodien. Tāpat ministrijā plāno iesniegt valdībā finansējuma pieprasījumu, lai varētu nekavējoties pieņemt darbā gan projektu vadītāju, gan citus vajadzīgos speciālistus.

"Es ceru, ka, ja valdība šo lēmumu oficiāli pieņemtu, nākamnedēļ šis birojs varētu sākt darbu," sacīja Pavļuts.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!