Stepaņenko: Nav zināms, kad Covid-19 krīzes atbalsts nonāks pie cilvēkiem bērnu pabarošanai

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Nav zināms, kad Covid-19 krīzes kompensācijas jeb atbalsts nonāks pie cilvēkiem, kuri noteikto ierobežojumu dēļ nevar strādāt un kuriem nav, ar ko pabarot bērnus un ar ko samaksāt rēķinus, šodien debatēs Saeimā pauda parlamenta opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko.

Deputāte pauda bažas, ka tiks aizmirsti interešu izglītības skolotāji, uz kuriem ierobežojumi attiecoties no 14.oktobra, bet kuriem dīkstāve, visticamāk, nekā veidā netikšot kompensēta. Deputāte kritiski novērtēja, ka skaistumkopšanas salonu darbiniekiem, bārmeņiem, viesmīļiem un pavāriem par liegumu strādāt kā palīdzību būs iespēja saņemt vien "grašus".

Stepaņenko apgalvoja, ka skaistumkopšanas salonos strādājot daudz vientuļo māmiņu, kuras "nevar izvilkt" krīzes situāciju.

Parlamentāriete pauda viedokli, ka valdība šajā ārkārtas situācijas laikā rīkojas kā "akls briedis degošā mežā - vienkārši skrien, kaut kur atduras, skrien tālāk".

Opozīcijas deputāts Aldis Gobzems pauda, ka Latvija sākotnēji mēģināja pārņemt Eiropas praksi, taču parlamentārietis akcentēja, ka valstij neesot jāprasa atļauja Eiropas Savienībai palīdzības sniegšanai iedzīvotājiem. Politiķis uzskata, ka valstij vēl ir iespējams aizņemties, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem.

Gobzems izteica neizpratni, kāpēc valdības rīkojums paredz, ka atsevišķi lielākie saimniecības veikali ir ciet, kā rezultātā cilvēki pulcējoties ciešākā lokā pārējos veikalos. Politiķis arī pauda neizpratni, kāpēc veikali var strādāt, ja skaistumkopšanas saloniem tas ir aizliegts.

Kā ziņots, Saeima šodien atbalstīja aizlieguma tirdzniecības centros izvietoto saimniecības un mēbeļu preču veikalu darbībai brīvdienās un svētku dienās pārapstiprināšanu.

Politiķis Vjačeslavs Dombrovskis Saeimas sēdē pauda šaubas, vai tas piedāvājums, kas ministrijā izstrādāts trīs dienu laikā, ir kvalitatīvi. Viņš arī uzvēra, ka tas, ko tagad piedāvā otrajā vilnī valdība, ir precīzi tas pats, ko piedāvāja opozīcija vēl pavasarī. Deputāts aicināja valdību nopietnāk pieiet sagatavošanas darbiem, rūpīgi padomājot par sabiedriskās ēdināšanas un skaistumkopšanas nozarēm.

Deputāts Ivans Klementjevs (S) uzskata, ka šodien Saeima izskata jautājumu, kas saistīts ar "nepadarītajiem mājasdarbiem vasarā", jo jau tad bija paredzēts, ka rudenī varētu būt otrs Covid-19 vilnis. Politiķis uzsvēra, ka rīkojumā un tā anotācijā būtu jābūt skaidri norādītiem termiņiem par pabalsta izmaksu krīzes skartajiem uzņēmumiem. "Saskaņa" neatbalstīs rīkojumu, teica Klementjevs.