"Saskaņas" Saeimas frakcija uzskata, ka valdība, ieviešot valstī ārkārtas situāciju, kas ir pamatota no epidemioloģiskā viedokļa, neiedarbināja nepieciešamos kompensācijas mehānismus, lai sniegtu sociālo atbalstu ierobežojumu skartajām nozarēm un cilvēkiem, kuri zaudē ienākumus, informē "Saskaņas" Saeimas frakcijā.
Šodien likumprojekts "Par ārkārtas situācijas izsludināšanu" pirms galīgā balsojuma Saeimā tika izskatīts parlamenta Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.
Ieviešot ārkārtas režīmu, valdība aizmirsa par cilvēkiem, kuri zaudē ienākumu ierobežojumu dēļ - par cilvēkiem, kas nodarbināti ēdināšanas jomā, skaistumkopšanas un veselības nozarē, interešu izglītībā, norāda "Saskaņas" deputāte Regīna Ločmele.
Viņasprāt, desmitiem tūkstošu cilvēku, kas nodarbināti šajās jomās, var rēķināties tikai ar niecīgiem dīkstāves pabalstiem, kas neļauj samaksāt par komunālajiem pakalpojumiem un nodrošināt ģimenēm normālu iztiku.
Turklāt strauja šo cilvēku ienākumu samazināšanās noved pie patēriņa samazināšanās, kas jau tagad skar ekonomiku kopumā. Viņasprāt, dīkstāves pabalsti, pirmkārt, ir sociālā atbalsta mehānisms, un, otrkārt, atbalsts uzņēmējdarbībai, kas ļauj uzņēmumiem izdzīvot, patēriņam samazinoties ne tik strauji.
"Saskaņa" iepriekš aicināja valdību pasludināt ārkārtas situāciju, jo šis lēmums automātiski ietver sociālās aizsardzības mehānismus, tostarp pabalstu izmaksu par dīkstāvi.
Kā uzskata Ločemele, valdība ir izpildījusi tikai pirmo uzdevuma daļu - ieviesa ierobežojumus, bet tā netika galā ar uzdevuma otro daļu - palīdzēt cilvēkiem izdzīvot daļēja "lokdauna" periodā.
"Sociālais atbalsts cilvēkiem, uz kuriem attiecas šie ierobežojumi, ir niecīgs. Mēs uzskatām, ka jāpalielina dīkstāves pabalsti, lai ļautu izdzīvot cilvēkiem, kuri zaudējuši darbu," skaidro deputāte, norādot, ka bez šo nosacījumu izpildes "Saskaņas" frakcija Saeimā nevar atbalstīt likumprojektu par ārkārtas situācijas izsludināšanu.