Divu nedēļu laikā nav iespējams vienoties par visiem valdības veidošanas procesa sīkumiem, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidenta amatam nominētais Aldis Gobzems (KPV LV).
Viņš pēc tikšanās ar valdības veidošanas procesā iesaistītajām sešām partijām atzina, ka ir ļoti daudz diskutējamu jautājumu par to, kādi būtu valdības darbi.
"Domāju, ka šodien mēs diezgan precīzi novienojāmies par to, ka divu nedēļu laikā nav iespējams vienoties līdz detalizētiem sīkumiem par visu," atzina politiķis.
Viņš solīja, ka partijas turpinās "runāt jautājumus pēc būtības, mēģinot kopā būvēt darāmo darbu sarakstu". Savukārt šodien potenciālajā laika grafikā valdības darbam uzlikts katras partijas vēlmju saraksts.
"Ar katru dienu ejam arvien dziļāk un dziļāk. Nākamajā nedēļā nonāksim pie deklarācijas preambulas apspriešanas. Faktiski nākamās nedēļas pirmajā pusē varētu būt saruna par jomu sadalījumu," vērtēja Gobzems.
Šodien partijas runājušas par iespējamo valdības veicamo darbu laika grafiku - katra partija iezīmēja jautājumus, uz kuriem varētu būt galvenais uzsvars jaunajā valdībā, teica politiķis.
Darāmo darbu vidū ir jautājums par OIK atcelšanu, nodokļu sistēmas pilnveidošanu, administratīvi teritoriālo reformu un citi problēmjautājumi.
"Jautājums, kā reformas izpaudīsies. Saruna dziļāka būs rīt," teica Gobzems, piebilstot, ka partijas vienojušās par vēl divu papildu tikšanos organizēšanu, tajās plānojot runāt par vēlamajām reformām.
Šī bija jau ceturtā partiju tikšanās. Pagaidām iespējamais valdības sastāvs un tas, kuras partijas varētu atbalstīt Gobzema valdību, vēl nav skaidrs.
LETA jau ziņoja, ka sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalās viņa pārstāvētā "KPV LV", apvienība "Attīstībai/Par!", Jaunā konservatīvā partija, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība, kā arī "Jaunā Vienotība". Visas šīs partijas pauda, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".
Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.
Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No "Saskaņas" Saeimā ievēlēti 23 deputāti, Jauno konservatīvo partiju un "KPV LV" pārstāv pa 16 deputātiem, "Attīstībai/Par!" un nacionālo apvienību - pa 13, Zaļo un zemnieku savienību - 11, bet "Jauno Vienotību" - astoņi.