Komentāri / Dombrovskis un Ronis grib aizliegt svinēt Rīgas atbrīvošanas dienu; dusmīgs arī Zurofs
 

30 komentāri

yyaaa
bet labs gājiens plānojas :))
30.jūnijs 2010, 10:41 Atbildēt
11.jūlijs, 1941
Vairāk foto no 1941.gada 1.jūlija šeit:
http://sites.google.com/site/riga1941/
30.jūnijs 2010, 10:50 Atbildēt
SSers
Labi, bet tad noteikti jāaizliedz arī 13.oktobra un, protams, 9.maija ālēšanās.
30.jūnijs 2010, 10:54 Atbildēt
LLatvietis
Nacismam nav attaisnojuma. Piekrītu pilnībā! Taču kārtējo smīnu izraisa tas, ka Dombrovskis un Ronis klusēja, kad pa Rīgu 9.maijā braukāja interesanti izkrāsotas mašīnas, plandēja interesanti karogi utt... Mazie divkosīši lācīši un pārējie :)) Un vispār - ja es pareizi atminos, Latvijā tiesu vara ir neatkarīga........ Un policijas uzdevums ir nodrošināt, lai tā gājiena dalībnieki nebaurotu stulbus saukļus un nedemonstrētu nacistu simboliku. A pārējais - tieši tāpat kā citos datumos.... Tā, ka "varonīgā" valdība lai labāk strādā un izmēž mēslus, ko pati pēdējā gadā sastrādājusi, nevis te pārgudri filosofē!
30.jūnijs 2010, 11:00 Atbildēt
AAdolfo
Tas ir skaidri jāpasaka, ka mūsdienu Latvijas izpratnē bija 2 okupācijas - krievu un vācu, un nebija "atbrīvošanas" nedz no krieviem, nedz no vāciešiem.

No šī viedokļa abi pasākumi: gan 1.jūlijs, gan 13.oktobris ir pilnīgi identiski. Ja tos atļauj, tad abus. Ja aizliedz, tad abus. Vārda brīvība nozīmē tiesības paust savu viedokli, arī tad, ja tas nav varai vai citām iedzīvotāju grupām tīkams. Tiesas lēmums šai ziņā ir precīzs.

Protams, ja vācieši 2PK laikā būtu atstājuši Latvijas valstiskumu, tad vēsture 1.jūliju traktētu kā atbrīvošanu, bet tā kā tika izveidota Ostlande un aizliegta Latvijas simbolika, tad tomēr 1.jūlijs ir okupācijas diena.
30.jūnijs 2010, 11:16 Atbildēt
ttontons
Pilnīgi piekrītu!
30.jūnijs 2010, 11:18 Atbildēt
DDima
Dombrovskim ar Roni ir komunistiska izpratne par vēsturi un demokrātiju.Viņi vēl nav izauguši līdz valstsvīrulīmenim..Vienīgais ko viņi zina ir pakaļā līšana Zurofam un Maskavai.
30.jūnijs 2010, 11:26 Atbildēt
VVENTSPILNIECE
kā arī pārējai pasaulei, kas uzskata, ka hitlerisms bija vēl sliktāks par staļinismu. Man personīgi abi vienādi riebjas un lieku starp tiem vienādības zīmi.
30.jūnijs 2010, 12:27 Atbildēt
VVeļķis
Ir brīdis, kad Visas Saeimā pārstāvētās partijas varētu sasēsties pie viena galda un uzrakstīt kopīgu deklarāciju, ka turpmāk vai nu 1) ka katrs kas gribēs brīvi atzīmēs visas "atbrīvošanas" un ļaus to darīt gan 9.maijā, 1.jūlijā un 13.oktobrī; vai 2) neviens politiskais spēks neatzīmēs un neorganizēs nekādus pasākumus nevienā no šiem datumiem. Tos aizliegs un viss.
Ja būtu šāda vienošanās ieguvēji būtu visi. Un tas ir tikai politiskās gribas jautājums.
30.jūnijs 2010, 11:35 Atbildēt
JJurčiks
Pa priekšu lai aizliedz sarkano marodieru iebrukuma atceres pasākumus 9. maijā un 13. oktobrī. Bet zurofz lai iet uz wc, tur ir viņa īstā vieta, naida kurinātājs tāds.
30.jūnijs 2010, 11:48 Atbildēt
TTautiete
Pārāk daudz gājienu un demostrāciju. NENOLIEDZAMI - 20.gs. pirmajā pusē 2x !!! BIJA DIVAS OKUPĀCIJAS ! - un tagad TRĪS! - SVF, EU un pašmāju pseidopatriotiskie politekonomisko interešu grupējumi - !!! Kāda izeja? Samierināt vecos veterānus - lai savu atmiņu dienās sadzer pa čarkai un nebalsta šodienas pseidopatriotu varas tīkojumus - ne fašistus, ne komunistus, nedz kādus citus. Kars visiem vienādi sāpēja, visus vienādi paverdzināja abās pusēs. Tikai "augšām" un marodieriem karš bija ērts savu nepilnvērtības kompleksu un alkatības apmierināšanai. Arī mūsdienās kara tēma baro žurnālistus un kinodarboņus, kamēr cilvēce un mūsu planētiņa no kariem cieš.
30.jūnijs 2010, 11:51 Atbildēt
JJurčiks
gandrīž visam piekrītu, bet tomēr gribās precizēt, 1) ja aizliedz pasākumus 1. jūlijā un 13. oktobrī, tad 9. maijā arī ir jāaizliedz okupācijas režīma slavināšana un tas betona stabs jānojauc.
2) vācu okupācijas laikā Latvijas simbolika nebija aizliegta, tā bija aizliegta sarkano marodieru okupācijas laikā.
30.jūnijs 2010, 11:52 Atbildēt
LLiepānieks
Šīs tēmas sakarā iesaku noskatīties: http://youtu.be/jW2EY6fyPgk
30.jūnijs 2010, 11:57 Atbildēt
llilli
politisks marš un izrāde par vēsturi. Jāpiemin ir StaļHita noslepkavotie upuri,karavīri .Bet Latvijai šo spēku pārgrupēšanās pa mūsu zemi nekad nevar būt atzīmēšanas vērti.Bet gan jādomā kā iezīmēt faktu,ka PSRS karam beidzoties neizvācās,bet Latviju kā bīstamāko Pasaules karu uzsācēju 60 gadus turēja par PSRS armijas poligonu.
30.jūnijs 2010, 11:57 Atbildēt
TTautiete
Vispār vajag vienu atsevišķu dienu visa veida daudzo sarkano kalendāra dienu vietā - KARA UPURU PIEMIŅAS DIENU - NEATKARĪGI NO PUSES, KURĀ BIJA SPIESTI KAROT.
30.jūnijs 2010, 14:38 Atbildēt
ZZvirbulis
Vai nu abus, vai nevienu.
30.jūnijs 2010, 12:07 Atbildēt
kkurts
Vai bez Zurofa nevar atrast vēl kādu Maļenkovu vai citu, kam būtu sava noteikšana ko darīt Latvijā?
30.jūnijs 2010, 12:17 Atbildēt
BBuba
Nu nav jau labi, ka kāds ( čekas provokators?) Freimanis diezgan nopietni bojā Latvijas tēlu, domāju, ka ārvalstīs būs tikai negatīva rezonanse, bet Kremlis burtiski trakos.
Un īstenībā nav jau nekāda priecīga un atzīmējama diena.
30.jūnijs 2010, 12:24 Atbildēt
ppapa
nu nu , vai tad Freimanis tas lielais bojatajs. Vai tad nav simtkart vairak sabojajusi tadi darboni ka nasing special , skele, kargins , slesers?
30.jūnijs 2010, 12:52 Atbildēt
vventspilniece
Brīnos, ka kādam vispār tāda ideja ir radusies. Skaidrs, ka cilvēkiem var būt dažādi uzskati un ar direktīvām tos nemainīt. Bet veselam saprātam taču tomēr jābūt: ja mēs nosodām vienu okupāciju, tieši tāpat jānosoda otra (nevar būt taču divi standarti). Vai tiešām kāds lolo ilūziju, ka pie vāciešiem Latvija bija neatkarīga valsts? Jeb nacisms bija labāks par komunismu? Abi vienādi cilvēkam naidīgi režīmi,kur vienā cilvēkus iznīcināja pēc necionālā principa, otrā- pēc škiriskā.
Brīnos arī par administratīvo tiesu, vai tad Latvijā nav likumu, kas aizliedz kādu režīmu slavināšanu?
Ar 9.maiju ir citādi, jo tad tomēr lielķai pasaules daļai karš beidzās, ko tad arī viņi atzīmē.
30.jūnijs 2010, 12:37 Atbildēt
AAxel
"Svinēt nacistu iebrukuma Rīgā gadadienu 1.jūlijā nozīmē svinēt visu nacistu upuru Latvijā masu slepkavību, galvenokārt ebreju, bet arī komunistu, čigānu un garīgi slimo,"

Jā, žīdi viņam ir galvenāki par citiem cilvēkiem. Un kas vainas komunistu šaušanai?
30.jūnijs 2010, 12:38 Atbildēt
EEs
Zuroffs jau nu ir īstais, kas jāklausa !!! Labāk lai pārtrauc palestīniešu iznīcināšanu, un lai atvainojas visai pasaulei par savu tautiešu izraisītajām masu slepkavībām 1917. gadā !!!
30.jūnijs 2010, 13:11 Atbildēt
jjā gan
Ir dažas būtiskas nianses, ko piemirstam. 1.Fašisms ir oficiāli nosodīts pasaules mērogā un Nirbergas spriedumus neviens nav atcēlis, tāpēc par visu, kas saistīts ar fašismu, nekādu strīdu un divu domu nevajadzētu būt. Visi pasākumi šī režīma slavināšanai ir aizliedzami. 2. Manuprāt, pēc loģikas 1.jūlijs nav viss analogs 13.oktobrim vai 9.maijam, bet gan 17.jūnijam. 3. Sakarā ar to, ka fašisms ir nosodīts pasaules mērogā un oficiāli, tad pēc loģikas datumu, kas saistīti ar uzvaru pār fašismu, atzīmēšana nebūtu nosodāma. Problēma ir tā(vismaz Latvijai), ka no viena noziedzīgā režīma atbrīvoja otrs līdzīgs. Bet tas , manuprāt, tomēr nav iemesls, lai neatzīmētu atbrīvošanu no tā viena. Diemžēl, šī pretruna, acīmredzot, vēl kādu laiku saglabāsies, taču oficiāli vēsturiski 13.oktobris ir Rīgas atbrīvošana no fašisma. Un neskatoties uz to, kas šo atbrīvošanu veicis, ja fašismu nosodām, tad šī diena ir atzīmējama, citas nav. Turpretī atbrīvošanas no komunisma atzīmēšanai mums ir gan piemeklējama diena, kas nav saistīta ar citu okupācijas režīmu. Tad tā arī būtu jāatzīmē.
30.jūnijs 2010, 13:35 Atbildēt
EEs
Patiešām ir dažas būtiskas nianses : 1. Nirnbergai ar fašismu nav nekāda, pat visattālākā sakara; 2. 13. oktobrī Rīga tika atbrīvota no nacistiem http://lv.wikipedia.org/wiki/Nacisms nevis no fašistiem http://lv.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%A1isms ; 3. Nožēlojami mīkstā Eiropa nevar saņemties un pielīdzināt PSRS sociālismu šiem diviem -ismiem, lai mēs oficiāli varētu pasludināt 13.oktobri kā sēru dienu !!!
30.jūnijs 2010, 14:48 Atbildēt
ttagadne
kad svinēsim Eiropas okupācijas dienu Latvijā, šajā okupācijā Latvija cieta , izpostīta visvairāk,visvairāk par pagātnes okupācijām un karu, kas atbildēs par šodienas okupāciju , Latvijas iznīcināšnu , nozagšanu latviešu iedzīšanu nabadzībā, par šausmīgo emigrāciju?
30.jūnijs 2010, 13:48 Atbildēt