JKP piedāvā NA darboties topošajā koalīcijā

 
©F64

Otrajā sarunu kārtā Jaunā konservatīvā partija (JKP) izteikusi nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvājumu darboties topošajā koalīcijā, pastāstīja VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

VL-TB/LNNK izvērtēs JKP piedāvājumu.

Piektdien notikušajās sarunās JKP esot arī piedāvājusi vienu no iespējamiem modeļiem par atbildības sfēru sadalījumu. Dzintars gan nekomentēja, kāds ir šis piedāvājums.

Politiķis norādīja, ka sarunas virzas uz priekšu, taču nezināmā vēl ir ļoti daudz. Viņš arī piebilda, ka VL-TB/LNNK izvērtēs JKP piedāvājumu.

Kā ziņots, piektdien turpinās vairāku partiju divpusējās sarunas par jaunās valdības veidošanu.

JKP šodien plānoja atkārtoti tikties ar "KPV LV", "Attīstībai/Par!", VL-TB/LNNK un "Jauno Vienotību". Tomēr "KPV LV" nolēma vispirms tikties ar katru no Saeimas jaunajā sasaukumā ievēlētajām partijām un tikai tad atkārtoti runāt ar JKP, līdz ar to piektdien JKP un "KPV LV" tikšanās vēl nenotiks.

Tāpat šodien tiekas arī "KPV LV" un "Jaunā Vienotība". Ar vairākiem politiskajiem spēkiem šodien tikšanos rīkos arī "Attīstībai/Par!" - ar "Jauno Vienotību", ar nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Pēc provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem "Saskaņa" nākamajā parlamentā ieguvusi 23 deputātu vietas, "KPV LV" un JKP - pa 16, "Attīstībai/Par" un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet "Jaunā Vienotība" - astoņas.

JKP pirmo sarunu apli noturējusi ar visiem politiskajiem spēkiem, izņemot "Saskaņu". JKP paziņoja, ka viņu vadītā valdībā kopā ar ZZS nestrādās.

 

Abonē