Neraugoties uz pretrunīgajām iebildēm, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja ieceri, kas paredz no 2012. gada politisko partiju daļēju finansēšanu no valsts budžeta.
Parlamentā akceptētie grozījumi Politisko organizāciju finansēšanas likumā nosaka, ka valsts finansējumu varēs saņemt partijas, kas iepriekšējās Saeimas vēlēšanās būs ieguvušas vairāk par 2% vēlētāju balsu. Par katru iegūto balsi partijas saņems 50 santīmu, un par šīs naudas piešķiršanu lems Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, izvērtējot vairākus rādītājus: vai partija nav sodīta par priekšvēlēšanu izdevumu apmēra pārsniegšanu, vai nav konstatēti pārkāpumi gada pārskatos un vēlēšanu deklarācijās u.c.
Vairāki opozīcijas deputāti vakar debatēs uzsvēra, ka krīzes apstākļos nedrīkst pieļaut partiju finansēšanu no budžeta. Valstij neesot naudas pat daudz svarīgākiem mērķiem – slimnīcām, skolām un pensionāriem. Tomēr vairākums parlamentāriešu izšķīrās par labu partiju finansēšanai no budžeta, nosakot, ka šo finansējumu partijas varēs izlietot telpu īrei, revidentiem, sakaru un interneta pakalpojumiem, darba samaksai un priekšvēlēšanu aģitācijai.
Novitāšu atbalstītāji norāda, ka likuma grozījumu mērķis ir samazināt partiju atkarību no ziedotājiem un mazināt partiju nelikumīgu finansēšanu. Tikmēr likuma izmaiņu pretinieki uzsver, ka jaunā kārtība provocēšot politisko sadrumstalotību un radīs daudzas sīkpartijas, kas starp vēlēšanām neko nedarīs, bet saņems valsts naudu.
Jāpiebilst, ka aplēses, kas izdarītas, balsoties uz iepriekšējo Saeimas vēlēšanu rezultātiem, liecina, ka par partijām, kas saņēma vairāk nekā 2% vēlētāju atbalstu, nobalsoja aptuveni 855 000 vēlētāju, kas nozīmē, ka šīm partijām kopumā ik gadu no valsts budžeta pienāktos ap 420 tūkstošiem latu.