Saeimas opozīcija balsos pret Gavara un Staķes iecelšanu ministra amatā

Saeimā pārstāvētās opozīcijas partijas nolēmušas rīt balsot pret Didža Gavara iecelšanu veselības ministra amatā un Dagnijas Staķes (ZZS) ievēlēšanu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru amatā.

Kā žurnālistus informēja Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Andris Šķēle, veselības ministra amata kandidāts Gavars ir entuziasts un cienījams cilvēks, taču partijai pēc tikšanās radies iespaids, "ka aiz viņa platās muguras premjers vēlas noslēpties, jo Gavars nav saņēmis nevienu pozitīvu indikāciju veselības budžeta palielināšanai".

TP balsos arī pret Staķes ievēlēšanu ministres amatā, jo viņa pārstāv politisko spēku, kurš ir pret teritoriālo reformu. "Mūsu nostāja ir - mazāk valdības, vairāk pašvaldības, un šādu nostāju no Staķes mēs nesagaidījām," sacīja Šķēle.

Pret abiem ministru amatu kandidātiem balsos arī lielākā opozīcijas partija "Saskaņas centrs" (SC). Frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins žurnālistiem sacīja, ka nenopietna esot koalīcijas nostāja neiepazīstināt opozīciju ar ministru amatu kandidātiem. "Koalīcija uzvedas nepieklājīgi un nenopietni. Mūs neviens nav uzrunājis, un nav arī neviena dokumenta," sacīja Agešins.

Pret ministru iecelšanu amatā būs arī politiskās apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" Saeimas frakcijas deputāti, kuri uzskata, ka nav nepieciešama atsevišķa Veselības ministrija, bet gan tā būtu jāapvieno ar Labklājības ministriju.

Jau ziņots, ka Saeima, visticamāk, jau rīt lems par veselības ministra amata kandidāta uzņēmēja Didža Gavara un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidātes Saeimas deputātes Dagnijas Staķes (ZZS) iecelšanu amatā, žurnālistus šodien pēc koalīcijas partiju kopsēdes informēja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) ir pārliecināts par Saeimas vairākuma atbalstu veselības ministra amatam virzītajam Gavaram un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidātei Saeimas deputātei Staķei (ZZS).

Pēc valdības sēdes premjers žurnālistiem vairākkārt uzsvēra, ka "domāju, ka izdosies nodrošināt Saeimas vairākuma atbalstu".

Valdības vadītājs norādīja, ka darbs ar opozīciju joprojām noritot un viņam ir pamats domāt, ka kandidātiem būs vairākuma atbalsts.

Pēc pašreizējām prognozēm, Saeimas sēdē jābūt 48 pozīcijas un 47 opozīcijas deputātiem.