Plāno ieviest premjera parlamentārā sekretāra amatu

Tuvākajā laikā varētu tikt ieviests premjera parlamentārā sekretāra amats, kura pārziņā būtu Tieslietu ministrijas (TM) "darba kapacitātes nodrošināšana".

Saskaņā ar likumu parlamentārie sekretāri tagad ir ministriju darbinieki, lai arī iepriekš viņus algojusi Valsts kanceleja, tāpēc parlamentāros sekretārus nevar iecelt par ministru pienākumu izpildītājiem. Šādos apstākļos plānots izraudzīties premjera parlamentāro sekretāru, kura pārziņā būtu TM darbs, aģentūrai LETA apstiprināja vairāki koalīcijas politiķi.

Pēc neoficiālas informācijas, sākotnēji bija plānots, ka viens no parlamentārā sekretāra amata kandidātiem varētu būt "Pilsoniskās savienības" (PS) priekšsēdētājs un Rīgas domnieks Ģirts Valdis Kristovskis, taču tādā gadījumā viņam būtu jāatstāj domnieka amats, stāstīja aģentūras LETA informācijas avots. Tādēļ parlamentārā sekretāra amatā varētu tikt izraudzīts kāds cits kandidāts.

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai LETA šādu iespējamu parlamentārā sekretāra posteņa ieviešanu nenoliedza, norādot, ka saskaņā ar likumdošanu tas ir iespējams. Tomēr plašāki komentāri gan no valdības vadītāja puses pagaidām sniegti netiek.

Savukārt PS savulaik izvirzītā veselības ministra amata kandidāte Rīgas domniece Antra Sakne varētu kļūt par topošā veselības ministra Didža Gavara padomnieci gadījumā, ja Saeima nākamnedēļ viņu apstiprinās amatā.

Koalīcijas politiķi pauž cerību, ka Gavaru nākamnedēļ izdosies apstiprināt amatā, turklāt atbalsts tiks gūts arī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministres amata kandidātei Dagnijai Staķei (ZZS).

Kā ziņots, partiju koalīcijas padomes sēdē panākta vienošanās, ka vakantajam veselības ministra amatam tiek virzīts "E.Gulbja laboratorijas" līdzīpašnieks Gavars, bet reģionālas attīstības un pašvaldību lietu ministra amatam - bijusī labklājības ministre, Saeimas deputāte Staķe.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) pēc koalīciju partiju kopsēdes informēja, ka balsojums par nākamajiem ministru amata kandidātiem plānots nākamceturtdien, 13.maijā.

Saeimas opozīcijas partijas gan nesola atbalstu Gavaram un Staķei.

LPP/LC Saeimas frakcijas vadītājs Andris Bērziņš žurnālistiem sacīja, ka, pēc partijas domām, Veselības un Labklājības ministrija ir jāapvieno, taču gadījumā, ja būtu jāveic kāda steidzama reforma, varētu tikt nozīmēts īpašo uzdevumu ministrs, kurš pildītu pienākumus ar konkrētu mērķi uz konkrētu laiku.

Savukārt par reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru vēl neesot nekādas skaidrības, norāda LPP/LC, kas grib tikt skaidrībā, kādēļ premjers, kurš solīja likvidēt ministriju, tagad ir mainījis savas domas.

Savukārt "Saskaņas centra" (SC) Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs aģentūrai LETA norādīja, ka partija nevar atbalstīt nevienu jaunu ministru, kamēr valdības vadītājs neparāda rīcības plānu. Urbanovičs norādīja, ka SC ir bijusi gatava tikai vienam izņēmumam - tā atbalstīja ārlietu ministra Aivja Roņa apstiprināšanu amatā, jo partijai ir svarīgi, lai tiktu nodrošinātas labas divpusējās attiecības ar Krieviju.

Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Vents Armands Krauklis žurnālistiem sacīja, ka partija pagaidām neatbalsta abu ministru kandidātu apstiprināšanu amatos, jo partijai "Gavara kandidatūra neko neizsaka", bet Staķei no TP puses būs daudz jautājumu par reģionālo reformu.

Tā kā partijām joprojām nav izdevies vienoties par tieslietu ministra amata kandidātu, ministra pienākumus turpina pildīt pienākumu izpildītājs - aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS).

29.aprīlī ārlietu ministra amatā tika ievēlēts Aivis Ronis.