Premjers Valdis Dombrovskis (JL) koalīcijas partiju kopsēdē šodien vēlreiz mēģinās vienoties ar partijām par ministru amata kandidātiem trim vakantajiem posteņiem, aģentūru LETA informēja partijas "Jaunais laiks" (JL) priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.
Taču, ja tas neizdosies, amatos tiks nozīmēti parlamentārie sekretāri, uz kuriem gulsies liela daļa ministru atbildības, norādīja Āboltiņa.
Āboltiņa sacīja, ka nevar bezgalīgi vilkt garumā sarunas par ministru amata kandidātiem, un pauda cerību, ka partijām beidzot izdosies vienoties.
Vēl ceturtdien, 22.aprīlī, JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis stāstīja, ka koalīcijas partijas varētu turpināt meklēt kandidātus vakantajam ārlietu ministra amatam, bet veselības ministra un tieslietu ministra pienākumus rotācijas kārtībā varētu pildīt jau esošie ministri. Zaķis skaidroja, ka ārlietu ministra darbs ir saplānots jau ilgu laiku uz priekšu un šajā amatā tomēr vajadzētu būt pilntiesīgam ministram.
Zaķis atzina, ka ar Valsts prezidentu varētu saskaņot, lai ministram, ja viņš nāk no diplomātiskā dienesta, pēc ministra pilnvaru termiņa beigām būtu iespējams atgriezties atpakaļ diplomātiskajā dienestā. Ja minētais priekšlikums tiks akceptēts, tad ārlietu ministra amatam varētu tikt virzīts Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Āboltiņa informēja, ka minētais ierosinājums tiks pārrunāts jau nākamajā koalīcijas kopsēdē, taču esot jārēķinās, ka pēc gadījuma, kad amatā netika apstiprināts ģenerālprokurors Jānis Maizītis, ministru amata kandidātiem varētu būt lielas šaubas, vai viņi tiešām saņems Saeimas vairākuma atbalstu un vai neatkārtosies līdzīgs scenārijs.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA norādīja, ka ZZS pagaidām nemeklēs nevienu ministru amata kandidātu, bet sagaidīs oficiālu premjera viedokli. "Mums saistošs ir tikai premjera viedoklis," norādīja Brigmanis.
Plānots, ka vakanto ministru pienākumus varētu uzticēt jau esošajiem ministriem un iecelt ministrijās parlamentāros sekretārus. Ministru pienākumi jāuztic ministriem, jo parlamentārajiem sekretāriem nav tiesību piedalīties Ministru kabineta darbā kā pilntiesīgiem ministriem, taču viņi ir otras augstākās politiskās amatpersonas.
Kā ziņots, valdošajai koalīcijai jau ilgāku laiku nesekmējas atrast kandidātus un vienoties par vakantajiem ministru amatiem. Pagājušajā nedēļā pēdējā brīdī no kandidēšanas uz ārlietu ministra amatu atteicās Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Razāns.
Ministru amatiem pēc tam tika piedāvāti jauni kandidāti, taču tika secināts, ka nevienam no tiem pagaidām nav izredžu tikt apstiprinātiem ministru amatos. "Ja valdība mēnesi ir strādājusi bez ministriem, tad var strādāt arī tālāk," izteicās Āboltiņa.