Dombrovska piedāvātais valdības uzdevumu plāns akcentē nepieciešamību kāpināt konkurētspēju

Valdības rīcībā ir gan ilgtermiņa, gan vidēja termiņa plāni, taču īstermiņa plāns ir ļoti vienkāršs - caur valsts konkurētspējas stiprināšanu kāpināt eksportu un ar to radīt jaunas darbavietas.

Lai to panāktu, nepieciešamas reformas trijos blokos - ekonomikā, sociālajā sistēmā un valsts pārvaldē, šodien koalīcijas partiju kopsēdē atzinis premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Dombrovskis ir sagatavojis dokumentu par valdības veicamajiem uzdevumiem līdz šoruden gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, kurā norāda, ka Latvijas lielākā problēma pašlaik ir tās ekonomikas vājā konkurētspēja un nespēja eksportēt.

"Konkurētspēja ir un paliek virsuzdevums, mēs strādājam pie visaptverošas konkurētspējas uzraudzības sistēmas izstrādes," teikts dokumentā.

Tuvāko mēnešu laikā līdz vēlēšanām maksimāls akcents jāliek uz investīciju piesaisti, jāizvērš cīņa par katru investīciju projektu, kā arī jāuzlabo uzņēmējdarbības vide, mazinot birokrātiskos šķēršļus, uzskata Dombrovskis.

Ministru prezidents norāda, ka nepieciešams strādāt pie nozarēm pieejamā finansējuma maksimāli efektīvas izmantošanas. Veselības nozarē īpaša uzmanība jāvelta slimnīcu maksātspējas jautājumiem, ieskaitot slimnīcu vadītāju personīgās atbildības par finansiālo stāvokli aktualizēšanu, bet izglītībā princips "nauda seko skolēnam" jāattiecina arī uz profesionālo izglītību.

Tāpat Dombrovskis piedāvā sagatavot bāzi pēc iespējas ātrākai budžeta pieņemšanai pēc vēlēšanām. Premjers piedāvā arī turpināt valsts funkciju izvērtēšanu un sakārtot ar civildienestu saistītos jautājumus.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais