Pirmdiena, 27.maijs

redeem Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Atvadu vizītē pie Latvijas prezidenta ieradīsies Krievijas vēstnieks Vešņakovs

© Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Atvadu vizītē pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa šodien ieradīsies Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, liecina prezidenta darba kārtība.

Sagaidāms, ka Krievijas vēstnieks Rīgas pilī uz tikšanos ar Vējoni ieradīsies plkst.16.

Paredzēts, ka tikšanās laikā tiks pārrunāti vairāki jautājumi, kas saistīti ar abu valstu sadarbību. Tāpat, iespējams, ka tikšanās laikā varētu tikt pārrunāts jautājums par patriarha Kirila iespējamo vizīti Latvijā, kas Vešņakova ieskatā dotu būtisku stimulu savstarpējo attiecību stiprināšanai.

Jau vēstīts, ka Latvija devusi savu piekrišanu tam, ka pašreizējo Krievijas vēstnieku Vešņakovu nomainīs Jevgeņijs Lukjanovs. Vešņakovs Latviju varētu atstāt 30.decembrī, taču konkrēts datums, kad Latvijā varētu ierasties nākamais Krievijas vēstnieks, vēl nav zināms.

Tiek prognozēts, ka jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā varētu ierasties nākamā gada janvārī. To aģentūrai LETA iepriekš apliecināja arī Krievijas vēstniecībā Latvijā, norādot, ka pēc ierašanās valstī jaunajam vēstniekam būs vairākas tikšanās ar Latvijas amatpersonām.

Vēstnieks Vešņakovs Latvijā sāka darbu 2008.gada februārī.

Runas par Krievijas vēstnieka maiņu parādījās jau vasaras sākumā, kad tika pieļauts, ka Vešņakovu varētu nomainīt Lukjanovs, kurš ir cilvēks no Krievijas prezidentam tuvām aprindām.