Finanšu ministrs Einars Repše (JL) kategoriski noraida AS "Parex banka" kādreizējā īpašnieka Viktors Krasovicka pārmetumus un aicina abus bijušos īpašniekus uzņemties vismaz kaut kādu atbildību par notikušo ar banku, jo tās pārņemšanas sekas negatīvi izjūt katrs iedzīvotājs.
Pēc Repšes domām, bijušajiem īpašniekiem - Krasovickim un Valērijam Karginam - ir jāuzņemas morāla atbildība visas sabiedrības priekšā un skaidri jāatzīst, ka tieši viņu vadības laikā banka ir nonākusi šādā situācijā, nevis tikai mēģināt pasliktināt situāciju ar nepamatotiem apgalvojumiem, aģentūru LETA informēja ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis.
Apgalvojumi, ko medijos izplata Krasovickis, esot saistīti ar Finanšu ministrijas valdībā virzītajām likumdošanas izmaiņām, kas varētu ierobežot abu bijušo akcionāru ieņēmumus no noguldījumiem.
Komentējot izveidojušos situāciju, Repše uzdod retorisku jautājumu: "Ja jau abi kungi, vadot banku, bija izdarījuši visu pēc labākās sirdsapziņas, kāpēc viņi vērsās pie valdības ar lūgumu glābt banku?"
Pēc Repšes domām, asie Krasovicka izteikumi medijos tikai apliecina, ka abi bijušie īpašnieki nav gatavi uzņemties atbildību par to, kas notika ar banku viņu vadības laikā.
Kā ziņots, Repše un partija "Jaunais laiks" (JL) novedīs "Parex banku" līdz bankrotam, intervijā laikrakstam "Biznes&Baltija" paziņojis bijušais bankas līdzīpašnieks Krasovickis.
Šodien valdības sēdē tiks virzīts jautājums par AS "Parex banka" pamatkapitāla palielināšanu par 31,5 miljoniem latu. Tāpat sagatavotas jaunas likumdošanas izmaiņas, lai mēģinātu ierobežot bijušo bankas īpašnieku Kargina un Krasovicka ieņēmumus no veiktajiem depozītu noguldījumiem.
Krasovickis šos grozījumus saista ar JL vēlmi gūt "lētu popularitāti" pirms vēlēšanām. "Žēl, ka vēlēšanu dēļ un dažu desmitu tūkstošu latu ietaupīšanai tiek sagrauta banka, kas kādreiz bija labākā valstī, un tiek zaudēti miljardi latu."
Kā brīdina bijušais bankas īpašnieks, ja grozījumi Kredītiestāžu likumā tiks pieņemti, tas pieliks punktu cerībām pārdot kredītiestādi. Subordinēto kapitālu "Parex bankā" ir ieguldījuši pensiju fondi un ārvalstu bankas, piemēram, "Deutsche Bank". Ja šīm institūcijām pārtrauc izmaksas, sāksies skandāls, kas pilnībā sagraus "Parex bankas" reputāciju.
Krasovickis brīdina, ka minētās izmaiņas likumos būtu vienpusējs bijušo akcionāru un valsts slēgtā līguma pārkāpums. "Mēs esam gatavi sniegt prasības pret valsti. Tiesvedības dēļ neviens nenopirks "Parex banku". Kas atliek? Iespējams, tiek gatavots pakāpenisks bankas bankrots. Citu izskaidrojumu es neredzu."