Apvienību "Vienotība" veidojošo politisko partiju - "Jaunais laiks", "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai" - kopvalde aicina apvienībai pievienoties arī reģionālās partijas.
"Vienotības" veidotāji iecerējuši tikties un uzrunāt vairākas Latvijas novadu partijas. Pirms nedēļas apvienības pārstāvji tikās ar Liepājas mēru Uldi Sesku (Liepājas partija), drīzumā tikšanās ieplānota arī ar Tukuma novada domes vadītāju Juri Šulcu ("Tukuma pilsētai un novadam").
"Vienotība" aicina reģionālās partijas, kam ir vēlme līdzdarboties, uz sarunām un sadarbību partiju apvienībā.
Kā iepriekš ziņots, partijas "Jaunais laiks", "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai" 2009.gada augustā vienojās par spēku konsolidēšanu apvienības izveidošanai 10.Saeimas vēlēšanām. Viens no jaunās apvienības mērķiem ir "godīga, atbildīga un kompetenta politika". Partijas apņemas "sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām, kopēju pārmaiņu programmu un vienotu organizāciju".
"Vienotības" mērķis ir plaša demokrātisku politisko spēku konsolidācija, un, pēc apvienības veidotāju pārliecības, šādi politiķi meklējami katrā Latvijas pilsētā un novadā.
"Vienotība" sevi manifestē kā jaunas politiskās kultūras nesēju. Apvienība iecerējusi, ka "tai jākļūst par kustību, kas spēcīgā komandā apvieno valstiski domājošus politiķus - savas zemes patriotus". Tādēļ apvienības veidotāji aicina arī novadu politiķus nākt, sadarboties un strādāt.
LETA jau ziņoja, ka "Vienotības" veidotāji arī kaļ plānus, kā piesaistīt savam sarakstam to 10-15% latviešu vēlētāju balsis, kas tiek atdotas mazajām nacionāli noskaņotajām partijām, kas nepārvar 5% barjeru. Viens no risinājumiem varētu būt vienotības līgumu slēgšana ar šīm partijām par to, ka tās ar atsevišķu sarakstu nestartēs 10.Saeimas vēlēšanās, ja kopīgajā sarakstā tiks iekļauti daži to pārstāvji.
Kā ziņots, "Vienotības" saraksta veidošana 10.Saeimas vēlēšanām tiks īstenota pēc Kārļa Šadurska (PS) izstrādātās "matricas". Saskaņā ar šo kārtību partiju nodaļas izvirzīs savus kandidātus uz Saeimas vēlēšanām, partiju vadība "sakārtos" kandidātus savā iekšienē, bet partiju priekšsēdētāji vienosies savā starpā par to, kurā apgabalā kādai no partijām ir pirmais un kādai - otrais numurs. Pamatojoties uz šo lēmumu, tiks ņemta atbilstošā kolonna izstrādātajā "matricā" un pēc tās tiks sadalītas vietas partijas izvirzītajiem kandidātiem. Vietu sadalījums esot aprēķināts tā, lai katras partijas kandidātu kopējais svars sarakstā būtu vienāds.