Eks­tra­senss Pu­riņš prem­je­ram at­vēl mē­ne­si

© Vakara Ziņas

Pēc uz­va­ras LNT šo­vā «Eks­tra­sen­si» as­tro­lo­gam Ivo Pu­ri­ņam cil­vē­ki nu vai­cā gan to, kas no­tiks vi­ņu per­so­nī­ga­jā dzī­vē, gan pat to, vai 2012. ga­dā būs pa­sau­les gals. Pu­riņš no­rā­da, ka šo in­for­mā­ci­ju var rast arī Iman­ta Zie­do­ņa dar­bos, un lat­vie­šu dzej­nie­ka at­klās­mes sa­lī­dzi­na ar sla­ve­nā 16. gad­sim­ta pa­re­ģa No­stra­da­ma kar­trē­miem.

Bur­vji un as­tro­lo­gi ne­pa­lī­dzēs

Eks­tra­sen­su šo­viem Lat­vi­jā, tā­pat kā ār­val­stīs, ir la­bi rei­tin­gi, un to uz­va­rē­tā­ji lie­lā­ko­ties pēc tam iz­vērš sa­vu biz­ne­su, kļūs­tot ga­na ba­gā­ti. LNT šo­va uz­va­rē­tājs Ivo Pu­riņš cie­ši no­sa­ka: par kaut kā­du ba­gā­tī­bu ne­var būt ne ru­nas, dzī­ve tur­pi­nās ie­ras­ta­jā rit­mā – viņš kon­sul­tē kā as­tro­logs, se­vi sauc par Die­nu gla­bā­tā­ju, di­bi­na Ob­jek­tī­vā lai­ka aso­ci­āci­ju, bet pā­rē­jais laiks tiek ģi­me­nei – sie­vai un mei­ti­ņai. Tie­sa, pēc TV ie­gū­tās at­pa­zīs­ta­mī­bas ir ga­na daudz cil­vē­ku, kas no Pu­ri­ņa gai­da brī­nu­mu, kas dzī­vi pār­vēr­tīs kā uz bur­vja mā­jie­nu. Bet tas, ko pie­dā­vā as­tro­logs, ir iz­prat­ne vai re­dzē­jums, kas va­rē­tu no­tikt, ja tiek da­rīts tā vai ci­tā­di.

In­te­re­san­ti, ka savs ie­tei­kums as­tro­lo­gam ir arī prem­je­ram Val­dim Dom­brov­kim, kurš kā­dā in­ter­vi­jā at­zi­nies, ka reiz esot bi­jis pie zīl­nie­ces, kaut gan vi­ņu teik­ta­jam ne­ti­cot. «Es pa­tie­šām jū­tu līdz­i Dom­brov­ska kun­gam un tā­pēc pa­teik­šu, kas gai­dāms, lai vi­ņam nav otr­reiz jā­iet pie zīl­nie­cēm,» tā Pu­riņš.

Dom­brov­skim laiks līdz 12. feb­ru­ārim

Prem­jers Dom­brov­skis ne­ko ne­no­sa­ka – vi­ņam ti­kai jā­iz­pil­da no­rā­dī­ju­mi un jā­nes uz sa­viem ple­ciem tau­tas ne­ga­tī­visms, uz­ska­ta «Eks­tra­sen­su» šo­va uz­va­rē­tājs. «26. feb­ru­ārī, kad [Dom­brov­skim] ti­ka uz­ti­cē­ta val­dī­bas vei­do­ša­na, viņš ķē­rās pie dar­ba ar Šle­se­ra cie­nī­gu en­tu­zi­as­mu. Bet jau pēc ne­dē­ļas ini­ci­atī­vu sa­vās ro­kās ņē­ma [Eina­ra] Rep­šes ko­man­da, un val­dī­ba 12. mar­tā ti­ka iz­vei­do­ta pēc Rep­šes & Co sta­bu­les. Dom­brov­skim ta­jā tiek at­vē­lē­ta «kā­zu ģe­ne­rā­ļa» lo­ma. To, ka vi­ņam nav ne­kā­das teik­ša­nas, «on­ku­ļi» li­ka sa­prast jau jū­ni­ja vi­dū. Par dau­dziem sva­rī­giem ok­tob­ra vi­dū pie­ņem­tiem lē­mu­miem viņš ti­ka «in­for­mēts», un do­mā­ju, ka ne jau no zīl­nie­ču mu­tēm,» no­rā­da Pu­riņš. «Ko ta­gad? Jā­iz­man­to ie­spē­ja sākt sa­ru­nas ar do­mā­jo­šiem po­li­ti­ķiem. Viņš ta­ču to­mēr ir prem­jers. Gri­bas no­vē­lēt vi­ņam ne­zau­dēt mu­gur­kau­lu, ja tāds vēl ir pa­li­cis, līdz 12. feb­ru­ārim. Es re­dzu feb­ru­āra sā­ku­mā gan sa­dur­smes ar koa­lī­ci­jas par­tne­riem, gan ār­ējās sis­tē­mas spie­die­nu. Ja iz­tu­rēs, tad vi­ņam do­ta pē­dē­jā ie­spē­ja (13.02. – 24.02.) at­tais­not sa­vu at­ra­ša­nos va­dī­tā­ja krēs­lā. Ja viņš ne­bal­stī­sies uz pat­ri­otis­ki no­ska­ņo­tiem spē­kiem, Lat­vi­jas val­dī­ba mar­ta vi­dū būs kļu­vu­si tī­ri for­māls jē­dziens. Un uz mai­ja svēt­kiem mēs jau re­dzē­sim val­dī­bas tri­bī­nēs ci­tas se­jas. Dom­brov­ska kungs arī ša­jās tri­bī­nēs at­ra­dī­sies. Jau­tā­jums ti­kai – kā­dā lo­mā?»

Ie­sa­ka Lat­vi­ju ne­pa­mest

Starp ci­tu, Pu­riņš ie­sa­ka kat­ram uz­šķirt Iman­ta Zie­do­ņa dar­bu «Pa­sā­žas» ar Kur­ta Frid­rih­so­na ilus­trā­ci­jām, ku­rā, ie­spē­jams, pat īs­ti ne­ap­zi­no­ties, dzej­nieks esot sim­bo­lis­kā vei­dā ap­rak­stī­jis Lat­vi­jas gai­tu 94 ga­du ga­ru­mā – sā­kot no 1918. ga­da līdz pat 2012. ga­dam. Pēc Pu­ri­ņa do­mām, šīs dzej­nie­ka pa­sā­žas līdz­ino­ties sla­ve­nā No­stra­da­ma kat­rē­miem.

Par Pu­ri­ņa re­dzē­ju­mu šim ga­dam – as­tro­logs ti­kai no­smej, ka pēc tā, ko sa­ru­nā­ju­ši po­li­to­lo­gi un eko­no­mis­ti, ar sa­viem pa­re­dzē­ju­miem viņš iz­ska­tī­sies kā āksts.

As­tro­logs uz­ska­ta, ka Lat­vi­jas lik­te­nis tiek lemts ne jau šeit un pat ne Eiro­pas Sa­vie­nī­bas in­sti­tū­ci­jās – to da­ra daudz «smal­kā­kas or­ga­ni­zā­ci­jas». Ne­esot ie­tei­cams pār­cel­ties uz dzī­vi ār­ze­mēs – pēc kā­da lai­ka ie­gu­vē­ji būs tie, kas pa­liks šeit. Arī tiem, kas iz­vē­lē­ju­šies ār­zem­ju augst­sko­las, ja vien tās nav pres­ti­žā Kem­bri­džas, Oks­for­das vai Sor­bon­nas uni­ver­si­tā­te, la­bāk lie­ki ne­tē­rēt nau­du, bet mā­cī­ties te­pat uz vie­tas. Pu­riņš sa­redz, ka cil­vē­ki sa­vā ik­die­nā aiz­vien vai­rāk iz­man­tos na­tu­rā­lo ap­mai­ņu, maz­liet pār­spī­lē­jot, var teikt, ka zob­ār­stam par pa­kal­po­ju­mu no­rē­ķi­nā­sies ar kar­tu­pe­ļu mai­su. Sa­vu­kārt per­so­nī­ga­jās at­tie­cī­bās par­tne­ris tiks uz­lū­kots vai­rāk no sa­dar­bī­bas, ko­pā dzī­vo­ša­nas un iz­dzī­vo­ša­nas vie­dok­ļa. Tā­pat cil­vē­ki sa­vās at­tie­cī­bās vai­rāk vēr­tēs uz­ti­cī­bu un vairs ne­jūs­mos par tiem, kas ga­da lai­kā no­mai­nī­ju­ši trīs vai četr­as sie­vas vai mī­ļā­kos. Sa­vu­kārt da­rī­ju­mos bei­dzot sāks at­jau­no­ties tā­di jē­dzie­ni kā go­da­vārds un go­dī­gums, uz­ska­ta as­tro­logs. Re­zu­mē­jot – ne­iz­ska­tās šis 2010. gads ne­maz tik slik­ti.

Latvijā

Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumi Latvijā netiek nodrošināti vienlīdzīgi pilsētās un reģionos visā Latvijā, secinājusi Veselības ministrija (VM) Ministru kabineta atbildes vēstules projektā Tiesībsargam par bērnu paliatīvās aprūpes normatīvo regulējumu.

Svarīgākais