Izglītības ministre Koķe lido biznesa klasē, jo par to maksā Eiropa

Viena no Latvijas ministriem, kura pirms nedēļas viesojās Briselē, Beļģijā, bija izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS). Kā novēroja nra.lv, mājupceļā ministre lidoja biznesa klasē.

Nedēļā no 30. novembra līdz 4. decembrim Briselē noritēja vairāki svarīgi pasākumi, kuros darba komandējumos devās vairāki mūsu valsts ministri – veselības ministre Baiba Rozentāle (TP), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL), kā arī T. Koķe.

Nra.lv novēroja, ka mājupceļā no Briseles ar lidkompānijas airBaltic reisu atgriezās T. Koķe. Viņa un Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, kas arī bija ceļā uz Rīgu, ieņēma vietas biznesa klasē.

Nra.lv savus novērojumus publicēja sociālajā tīklā twitter.com un uz to saņēma izglītības un zinātnes ministres preses sekretāres Agneses Korbes skaidrojumu: „Iepazīstoties ar jūsu "twitterī" rakstīto, vēlējos tikai darīt zināmu, ka pagājušajā nedēļā izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe lidoja no Konkurētspējas ministru padomes sanāksmes un šos izdevumus sedz Eiropas Komisija.”

Tajā pat laikā preses sekretāre arī piebilst: „Tiesa, vairāk iepriecinātu, ja kādam tiešām vairāk rūpētu Latvijas amatpersonu vizīšu vai komandējumu rezultāti un ieguvumi Latvijai. Biezi vien ir tā, ka cilvēkam jāceļas 4 no rīta, jālido un jau 9 vai 10 jāpārstāv sava valsts, jāpauž un jāaizstāv tās viedoklis nopietnās starptautiskās sarunās.”

Šajā sanāksmē dalībvalstis atbalstīja Eiropas Padomes secinājumu projektu par vadlīnijām (principiem) Eiropas pētniecības un tajā balstīto inovāciju nākotnes prioritāšu definēšanai, nākamās ES Konkurētspējas stratēģijas ietvaros – pēc Lisabonas stratēģijas beigām 2010.gadā. Nra.lv centās noskaidrot, ko tieši ministre darīja šajā pasākumā, un kā liecina preses paziņojums, T. Koķe paudusi viedokli par diskusijas nepieciešamību saistībā ar kvalitatīvu un kvantitatīvu mērķu nospraušanu ES konkurētspējas stratēģijai pēc 2010. gada. Savukārt, konkurētspējas veicināšanai nepieciešams stiprināt ES pētniecības atbalsta programmu kapacitāti un efektivitāti, palielināt tām piešķirto finansējumu. Tāpat, paužot Latvijas nostāju, ministre akcentēja pētniecības un inovāciju saiknes stiprināšanu un īpaši izcēla nepieciešamību attīstīt sadarbības mehānismus, nolūkā veicināt ražošanai un industrijai nepieciešamo pētniecību, bet – jo īpaši tādus sadarbības mehānismus, kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus. Ministre esot arī īpaši pievērsusies konkrētu pasākumu nepieciešamībai.

Nra. lv noskaidroja, ka gan veselības ministre, gan labklājības ministrs uz Eiropas ministru sanāksmēm tajā pat nedēļā lidoja ekonomiskajā klasē. „Veselības ministre vienmēr lido ekonomiskajā klasē, mūsu starptautiskie speciālisti saka, ka tas arī tā esot paredzēts arī Ministru kabineta noteikumos,” nra.lv sacīja Veselības ministrijas pārstāve Egita Pole. Atsevišķos gadījumos biļetes patiešām Eiropa apmaksā, bet parasti tad ministrija pasūta ekonomiskās un naudu pēcāk Eiropas padome atmaksājot atpakaļ.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.