Kultūras ministrijā (KM) būtu jāizveido struktūra masu mediju uzraudzībai, jo Latvijā ir nepieciešama masu mediju nozares stratēģijas un vienota regulējuma izstrādāšana visās platformās, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda kultūras ministre Dace Melbārde, solot, ka ministrijas uzraugi masu mediju saturu ietekmēt nemēģinās.
Melbārde domā, ka masu mediju politikas nodaļas izveide ir svarīga, lai izstrādātu vienotu masu mediju politiku Latvijā. Viņasprāt, nodaļas darbs palīdzētu izvērtēt un integrēt valsts politikā starptautiskos mediju nozares standartus un principus, kā arī veidot labāk pamatotas nacionālās pozīcijas, pārstāvot Latvijas intereses Eiropas Savienībā un citās starptautiskās organizācijās.
Kultūras ministre stāstīja, ka, gatavojot izpētes ziņojumu par mediju politikas nodaļas izveidi Kultūras ministrijas sastāvā, tikusi pētīta starptautiskā prakse. Ticis secināts, ka Eiropā mediju politikas jautājumi lielākoties ir sakārtoti un 19 valstīs no 31 Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalsts kultūras ministrijas esot pilnīgi vai daļēji atbildīgas par masu mediju politiku. Melbārde apgalvoja, ka arī lielākā daļa Latvijas nozares ekspertu atbalstot šādas nodaļas izveidošanas nepieciešamību.
Pēc politiķes domām, veidojot mediju politikas nodaļu, svarīgi būtu izvērtēt visus riska faktorus, jo nav pieļaujama mediju satura ietekmēšana. Melbārde pauda savu redzējumu, ka mediju politikai Latvijā jābūt vērstai uz labvēlīgu apstākļu radīšanu vārda brīvības, ideju, viedokļu plurālisma nostiprināšanai, daudzveidīgu mediju darbībai un profesionālās žurnālistikas attīstībai.
Vienlaikus ministre pievērsa uzmanību tam, ka masu mediju politikas nodaļai sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju būtu jāaktualizē un jārisina jautājumi, kas vērsti uz sabiedrības un īpaši bērnu un jauniešu izglītošanu, lai attīstītu kritisko domāšanu un prasmes orientēties saturiski piepildītā informācijas telpā, jo īpaši interneta vidē.
Jau ziņots, ka koalīcija pagaidām nav vienojusies atbalstīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pieprasījumu pēc papildu piecām štata vietām Kultūras ministrijā masu mediju uzraudzībai. Līdz ar to pagaidām šis priekšlikums nav atbalstīts valsts 2014.gada budžetā. Minētais jautājums tiks virzīts Ministru kabinetā informatīva ziņojuma veidā.
KM Mediju politikas nodaļas izveidei budžetā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija prasīja 66 228 latus.