Ceturtdiena, 22.februāris

redeem Adrians, Ārija, Rigonda

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Ar kultūras ministra amata kandidāti Melbārdi šonedēļ tiksies VL-TB/LNNK frakcija

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) valde šodien pieņēma lēmumu trešdien, 16.oktobrī, Saeimas frakcijas sēdē tikties ar kultūras ministra amata kandidāti, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi, žurnālistiem sacīja VL-TB/LNNK politiķe Inese Laizāne.

Laizāne skaidroja, ka ir ļoti daudz kritēriju, kurus VL-TB/LNNK izvirzīja kultūras ministram, un Melbārde tiem atbilst. Šie kritēji bija spēja vadīt nozari, profesionalitāte, laba reputācija, ideoloģiskā līdzība un spēja strādāt komandā.

"Pēc ilgstošas kandidāta meklēšanas izvēlējāmies Melbārdi," norādīja Laizāne, piebilstot, ka uzrunāti tika vairāki kandidāti. Pēc politiķes teiktā, Melbārde piekritusi uzņemties šo amatu.

Turpmāk ir paredzēta tikšanās ar frakciju, nozares pārstāvjiem, Kultūras aliansi, līdz ar to kandidāta izvirzīšanas process notiks soli pa solim un nacionālā apvienība to necentīsies sasteigt un arī nevilcināsies, akcentēja Laizāne.

Melbārde ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī mākslas maģistra grādu Kultūras akadēmijā kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitātē.

Melbārde līdz 2009.gadam strādāja Kultūras ministrijā par valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005.gadā saņēma Spīdolas balvu.

Vēlāk Melbārde kļuva par Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāju, bet 2011.gada pavasarī Kultūras ministrija viņu apstiprināja par Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori.

Melbārde ir bijusi arī Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Melbārdes vadībā trīs Baltijas valstis izstrādāja Dziesmu un deju svētku tradīcijas pietikumu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma meistardarba statusa iegūšanai.

Kā ziņots, pēc panāktās vienošanās saistībā ar nākamā gada budžeta jautājumiem premjers Valdis Dombrovskis (V) vairs neredz pamatu nacionālajai apvienībai novilcināt jautājumu ar kultūras ministra kandidāta izvirzīšanu.

Savukārt nacionālās apvienības līderi iepriekš izteikušies, ka kultūras ministra kandidātu varētu virzīt tikai novembra sākumā, proti, pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas.

Pēc skaļajiem skandāliem ar Latvijas Nacionālās operas vadības nomaiņu premjers pieprasīja kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisiju un aicināja nacionālo apvienību izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu.