Šodien pēc Krievijas un Latvijas divu gadu sadarbības līguma parakstīšanas Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs noraidīja apgalvojumu, ka Lietuvas piena produktu importa ierobežošana būtu politiski motivēta.
Viņš skaidroja, ka ierobežojumi saistīti ar produkcijas kvalitātes kontroli, jo šajā ziņā bijušas atkāpes. "Mēs nesaprotam lietuviešu partnerus, jo tā vietā, lai veidotu dialogu attiecīgo iestāžu starpā, viņi pauduši skaļus politiskus paziņojumus," pēc sadarbības līguma parakstīšanas sacīja Titovs.
Vizītes laikā abas puses pārapstiprināja jau iepriekš izteiktos apmeklējuma ielūgumus un uzsvēra nepieciešamību stiprināt abu valstu dialogu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums. Ielūgumi izteikti gan ārlietu ministru, gan premjeru, gan prezidentu līmenī.
Jautāts, vai tikšanās laikā tika pārrunāti kādi neērti vai strīdīgi jautājumi, Eihenbaums sacīja, ka tika skarti dažāda spektra jautājumi, taču sarunas aizvadītas draudzīgā un konstruktīvas sapratnes garā.
Sadarbības līgumu ar Krieviju parakstīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. "Esam vienojušies par jaunu lapaspusi abu valstu ārlietu ministriju sadarbībā - pirmo reizi parakstījām divu gadu sadarbības plānu," līguma nozīmību akcentēja Pildegovičs. "Regulāri runāsim gan par konsulāriem, ekonomiskiem, gan politiskiem un drošības jautājumiem. Tā ir uzticību veicinoša zīme," pauda valsts sekretārs.
Abu valstu ārlietu ministriju pārstāvji arī informēja par iecerēto starpvaldību komisijas sēdi. Plānotā tikšanās notiks 21. un 22.novembrī Jekaterinburgā, un tās laikā paredzēts parakstīt līgumus par robežšķērsošanas vietām, par sadarbību gan mežu dienestu, gan akreditācijas iestāžu starpā, kā arī ieplānota līguma parakstīšana par savstarpēju sadarbību glābšanas darbos Baltijas jūrā. Pildegovičs atzina, ka dienas kārtība vēl neesot noteikta, taču zināms, ka tā esot plaša.
Tāpat valsts sekretārs bilda, ka tā līguma pakete, kas tika parakstīta toreizējā prezidenta Valda Zatlera vizītes laikā 2011.gadā, ir stājusies spēkā. "Tagad mums jāstrādā un jāgatavo jauni līgumi," teica Pildegovičs.
"Mūsu starpā vērojama pozitīva ekonomisko attiecību attīstība, turklāt ir arī pozitīvas tendences citās sadarbības jomās," sacīja Titovs, piebilstot, ka aicina savu kolēģi nākamgad apmeklēt Maskavu.