Streļčenoks atbrīvo KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Dravenieci

 
©F64 Photo Agency

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šodien piemērojis disciplinārsodu - atbrīvošanu no amata - Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei.

Draveniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņa tiek atbrīvota no amata ar šodienu. Streļčenoka lēmumu viņa uzskata par prettiesisku un to noteikti pārsūdzēs tiesā. Disciplinārsodu viņa esot izpelnījusies par maznozīmīgiem pārkāpumiem, kas Streļčenoka izpratnē ir pietiekams pamats viņas atbrīvošanai. Pārkāpumi esot tie paši, kas bija minēti viņas pagājušā gada darba novērtējumā - "nebūtisku iekšējo procedūru neievērošana".

Pēc Dravenieces teiktā, formāli no KNAB priekšnieka neatkarīgā disciplinārlietas izmeklēšanas komisija Streļčenokam ieteikusi piemērot divu veidu maksimālos sodus - pazemināšanu amatā vai atbrīvošanu no amata. Mājienus par atbrīvošanu no amata Draveniece saņēmusi jau pirms gada, turklāt pēdējā laikā publiskajā telpā bija izskanējuši dažādu personu pamudinājumi šādi rīkoties.

"Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas secinājumiem ir maza nozīme - svarīgākais bija tas, kā viņš uztver lietu atrisināšanu. Šobrīd no Streļčenoka puses biroja iekšienē notiekošais ir izgājis no jebkuriem rāmjiem. Tā vietā, lai KNAB vadītājs risinātu situāciju, viņš izmanto absolūti destruktīvas izrēķināšanās metodes. Biroja nodaļu vadītāji situācijas risināšanai bija aicinājuši Streļčenoku sasaukt biroja iekšējās padomes sēdi, taču šie lūgumi tika noraidīti," uzsvēra Draveniece.

Draveniece ir pilnībā pārliecināta, ka viņa nav vienīgā, ar kuru Streļčenoks tuvākajos mēnešos šādā veidā izrēķināsies. Nu jau bijusī amatpersona uzskata, ka KNAB priekšniekam ir saraksts ar pieredzējušiem biroja darbiniekiem, pret kuriem sekos šādas darbības.

Bijusī KNAB arodbiedrības vadītāja KNAB strādāja kopš tā izveidošanas - 2002.gada - un līdz šim neviena KNAB priekšnieka laikā nebija izpelnījusies disciplinārlietas.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura šogad izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu pagājušā gadā. Streļčenoks vienpersoniski viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskanot ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta šī gada novembrī.

Iespējams, jau tuvākajā laikā izšķirsies KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes liktenis. Arī pret KNAB priekšnieks ierosinājis disciplinārlietu. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš tika pagarināts līdz 20.septembrim. Pagaidām gan nav zināms, vai termiņš netiks atkārtoti pagarināts.