Trešdien Latvijā iespējama vētra ar lielu krusu; daudzviet gaidāms pērkona negaiss

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Agrā trešdienas rītā Latvijā ir daudz mākoņu un vietām īslaicīgi līst, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pūš lēns vējš, galvenokārt no dienvidaustrumiem.

Dienas laikā daudzviet Latvijā īslaicīgi līs un dārdēs pērkons, prognozē sinoptiķi.

Mākoņi galvenokārt pārvietosies no dienvidiem uz ziemeļiem. Pērkona negaiss var rasties jebkurā vietā, vienīgi Kurzemes rietumu piekrastē tas nav gaidāms. Dažviet būs intensīvas lietusgāzes, krusa un stipras vēja brāzmas, lokāli iespējama vētra un liela krusa.

Dienas lielāko daļu vējš būs lēns. Uzspīdot saulei, gaiss sasils līdz +23..+28 grādiem, bet Kurzemes rietumkrastā, vējam pūšot no jūras, gaidāmi vidēji +18 grādi.

Rīgā dienas gaitā gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams pērkona negaiss. Pūtīs lēns vējš, lietus un negaisa mākoņi radīs brāzmainu vēju. Maksimālā gaisa temperatūra +27 grādi.

Latvijā spēkā sinoptiķu izplatītais dzeltenās pakāpes brīdinājums par stipru karstumu un augstu ugunsbīstamību mežos.

Ūdens temperatūra lielākajā daļā upju un ezeru +18..+24 grādi, jūrā saglabājas vēsāks ūdens, daudzviet Rīgas līča piekrastē ūdens temperatūra ir tikai +5..+10 grādi.

Atmosfēras spiediens pazeminājies līdz 1014-1018 hektopaskāliem jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +22,2 grādiem Kolkā un +26,5 grādiem Mērsragā līdz +29,3 grādiem Rīgā un +30,1 grādam Ventspilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 28. maijā bija +36 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz trešdienu -6..-7 grādi Alpu kalnos un Krievijas Eiropas daļas ziemeļaustrumos.

Svarīgākais