Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

LVĢMC brīdina par zemāko vietu applūšanu daudzviet Latvijā

© f64.lv, Kaspars Krafts

Pirmssvētku nedēļa sāksies ar mākoņainu laiku un nelielu lietu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Dienā Latvijā debesis klās mākoņi, vietām gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, dažviet dienas laikā redzamību pasliktinās migla, dūmaka. Maksimālā gaisa temperatūra būs +3 - +7 grādu robežās.

Rīgā diena būs mākoņaina un palaikam iespējams arī neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, un gaisa temperatūra dienas gaitā būs+5-+6 grādu robežās.

Tikmēr naktī laiks būs mākoņains un palaikam gaidāms lietus. Iestājoties atkusnim, no netīrītajiem jumtiem gaidāma sniega un lāsteku krišana. Vietām veidosies migla. Pūtīs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, jūras piekrastē brāzmās pastiprinoties līdz 15-18 metriem sekundē. Gaisa temperatūra saglabāsies +1-+6 grādu robežās.

Rīgā naktī debesis klās mākoņi, palaikam uzlīs. Pūtīs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra gaidāma +4-+6 grādu robežās.

Iestājoties atkusnim gaidāma strauja sniega segas kušana, kā arī līs lietus, upēs paaugstinās ūdenslīmenis. No 18.decembra zemāko vietu applūšana gaidāma lielākajā daļā valsts rietumu un centrālās daļas upju baseinos, bet pēc 19.decembra - arī vairākos austrumu daļas upju baseinos. Straujākajos upju posmos sāksies ledus uzlūšana, ies ledus, var veidoties arī nozīmīgi ledus sastrēgumi.