Ieplūsot aukstākam gaisam, piektdien laiks būs vēsāks, taču saulains

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Piektdienas rītā Latvijā maz mākoņu, laiks ir pārsvarā saulains. Naktī vietām valsts austrumos ir īslaicīgi lijis, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pūš lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš.

Dienas laikā ar ziemeļu, ziemeļaustrumu vēju ieplūstot vēsākam gaisam, temperatūra nepārsniegs +16..+21 grādu, vienīgi dažviet valsts dienvidos gaiss iesils līdz +22..+23 grādiem.

Sinoptiķi prognozē, ka vēja ātrums brāzmās sasniegs 8-13 metrus sekundē.

Saglabāsies sauss un saulains laiks.

Rīgā visu dienu spīdēs saule, ziemeļu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 13 metriem sekundē. Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +19 grādiem, pilsētas ziemeļos un Jūrmalā tā nepārsniegs +17 grādus.

Baltijas jūras reģionā nostiprinās anticiklons. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 1017 hektopaskāliem Latgales dienvidos līdz 1022 hektopaskāliem Kurzemes ziemeļos.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka mežos saglabājas augsta ugunsbīstamība, daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā tā ir ļoti augsta, tādēļ spēkā oranžā līmeņa brīdinājums.

Intensīva ultravioletā starojuma dēļ jāievēro piesardzība, uzturoties saulē. No saules visvairāk jāsargājas laika periodā no plkst.12 līdz 15.

Svarīgākais