Spēkā sarkanais brīdinājums par lielu tveici; otrdien vietām gaidāms negaiss

 
©f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Naktī uz otrdienu ilgstošs pērkona negaiss Ainažiem atnesa 54 milimetrus nokrišņu, kas aptuveni atbilst mēneša normai, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Šīs gan nav stiprākās šovasar pieredzētās lietusgāzes Latvijā. 5.jūlijā Rucavā nokrišņu summa sasniedza 83 milimetrus jeb 110% no mēneša normas šajā vietā.

Vēlā pirmdienas vakarā ļoti stiprs lietus un pērkona negaiss bija arī Kauguros, Jūrmalā.

Pirmdienas pēcpusdienā negaiss ar stipru vēju un lietu pārbrāzās pāri Daugavpilij, vietām sagāžot kokus. Negaisa mākonis pagāja garām Daugavpils novērojumu stacijai, kas izvietota pie Ruģeļu ūdenskrātuves, - tur nebija ne nokrišņu, ne lielu vēja brāzmu.

Agrā otrdienas rītā Latvijā ir lielākoties sauss un saulains laiks, mākoņaināks Zemgalē. Galvenokārt pūš lēns austrumu vējš.

Gaisa temperatūra sāk paaugstināties; minimālā temperatūra naktī bija no +16 grādiem Zilupes pusē līdz +23 grādiem Rīgā.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +25,5 grādiem Kolkā un Daugavgrīvā līdz +32,1 grādam Daugavpilī. Gan Daugavpilī, gan Jēkabpilī un Rēzeknē tika pārspēts 12.jūlija karstuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 12.jūlijā bija +44,2 grādi Mursijā, Spānijas dienvidaustrumos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu 0..+1 grāds Alpu kalnos, kā arī Krievijas Eiropas daļas ziemeļaustrumos.

Otrdien dienas laikā daudzviet Latvijā īslaicīgi līs, vietām gaidāms pērkona negaiss ar ļoti stipru lietu, kas lokāli var izraisīt plūdus, un vēja brāzmām, kas var pāraugt vētrā, tāpat iespējama krusa.

Sinoptiķi prognozē, ka plašākās lietusgāzes veidosies pievakarē. Līdz tam saule gaisu sakarsēs līdz +29..+34 grādiem. Pārsvarā pūtīs lēns vējš.

Rīgā iespējams pērkona negaiss, gaisa temperatūra var sasniegt +33 grādus.

Laikapstākļus ietekmē augsta spiediena apgabals, kā arī ciklons Centrāleiropā. Atmosfēras spiediens Latvijā 1015-1018 hektopaskāli jūras līmenī.

Līdz piektdienai visā valstī spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sarkanais brīdinājums par karstumu līdz +34 grādiem. Daudzviet valstī spēkā arī brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu ilgstošs pērkona negaiss Ainažiem atnesa 54 milimetrus nokrišņu, kas aptuveni atbilst mēneša normai. Vēlā pirmdienas vakarā ļoti stiprs lietus un pērkona negaiss bija arī Kauguros, Jūrmalā. Pirmdienas pēcpusdienā negaiss ar stipru vēju un lietu pārbrāzās pāri Daugavpilij, vietām sagāžot kokus. Negaisa mākonis pagāja garām Daugavpils novērojumu stacijai, kas izvietota pie Ruģeļu ūdenskrātuves, - tur nebija ne nokrišņu, ne lielu vēja brāzmu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!