Šonakt vietām bijis -13 grādu sals; nākamnedēļ gaidāms pēdējo 2 gadu lielākais sniegputenis

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Saglabājoties mākoņiem, naktī uz svētdienu Latvijas lielākajā daļā nekļuva vēsāks par -4..-9 grādiem, bet daudzviet Ziemeļvidzemē, debesīm īslaicīgi skaidrojoties, termometra stabiņš noslīdēja līdz -11..-13 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. 

Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Valkā. 13 grādu sals ir arī lielākais aukstums valstī kopš 2019.gada marta.

Sešos rītā gaisa temperatūra Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu tīklā bija no -3,3 grādiem Kolkā līdz -11,9 grādiem Alūksnē.

Vietām sīki snieg. Vēja praktiski nav. Zemi klāj 2-9 centimetri sniega, mazāk sniega ir daļā Vidzemes un arī Rīgas līča Kurzemes piekrastē, bet valsts galējos austrumos saglabājas līdz 21 centimetram dziļš sniegs.

Rīgā mākoņains laiks, viegls dienvidaustrumu vējš, gaisa temperatūra -5 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -0,9 grādiem Liepājā līdz -6,9 grādiem Alūksnē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 9.janvārī bija +26 grādi Maltā, un tik silts laiks janvārī šajā valstī reģistrēts pirmoreiz vēsturē. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -29 grādi Somijā un -33 grādi Krievijā.

Jaunās nedēļas pirmajā pusē Latvijā snigs un putinās un gaisa temperatūra būs tuvu nullei, pēc tam kļūs aukstāks, prognozē sinoptiķi.

Gan sniegputenis, gan sals daudzviet valstī būs lielākais kopš 2019.gada pirmā ceturkšņa vai pat garākā laika posmā.

No pirmdienas līdz trešdienai Latvijā palaikam snigs un putinās, vietām - stipri. Pūtīs brāzmains dienvidu vējš. Lielākais nokrišņu daudzums, tai skaitā slapjš sniegs un lietus, būs Kurzemē. Daudzviet Latvijā sniega sega kļūs par 10-15 centimetriem biezāka, vietām Kurzemes rietumu un centrālajā daļā var uzsnigt 20 centimetru sniega. Puteņa dēļ sniega segas biezums būs nevienmērīgs, ilgstoši gaidāmi slikti braukšanas apstākļi.

Nedēļas vidū Latvijā sāks ieplūst aukstāks gaiss no Krievijas. Pastāv iespēja, ka Vidzemē un Latgalē sals pastiprināsies līdz 20 vai pat vairāk grādiem.

Nedēļas otrajā pusē snigs krietni mazāk un brīžiem debesis skaidrosies, lēns līdz mērens austrumu vējš pāries ziemeļu vējā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!