"Ķeriet pavasari!"; Toms Bricis nāk klajā ar neiepriecinošu prognozi aprīļa sākumam

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Pazīstamais laika ziņu vīrs Toms Bricis nācis klajā ar ne visai patīkamām prognozēm marta pēdējām dienā un aprīļa sākumam. Sinoptiķis prognozē, ka Latvijā atgriezīsies aukstums un sniegs.

Bricis ziņo, ka šī nedēļas nogale iesāksies silta un patīkama - piektdien un sestdien gaiss iesils līdz pat +10...+15 grādiem. Vietām var būt vēl siltāks, taču izņēmums būs piekraste - tur vēsāks gaiss ieplūdīs no jūras. Liepājas pusē Bricis nesola pat +10 grādus.

Savukārt svētdien vairs nebūs tik silts un Latvijas teritorijā ienāks arktiskās gaisa masas. Lai arī nokrišņi nav gaidāmi arī nedēļas pēdējā dienā, Toms Bricis brīdina, ka laiks nebūs patīkams - pūtīs ziemeļu, ziemeļrietumu puses vējš un gaisa temperatūra būs vien +2...+6 grādi.

Lai arī pašlaik prognozes ir svārstīgas, tās pašreiz norāda, ka aprīļa sākums būs vēss. No 29. marta līdz 5. aprīlim naktī gaidāms sals un dienā gaisa temperatūra nepārsniegs +2...+7 grādus. Dažās dienās Vidzemē pat gaisa temperatūra būs ap 0 un varbūt uzsnigs noturīgāks sniegs, kas vienā dienā nenokusīšot. Naktīs sals varētu būt līdz -5... -8 grādiem.

jau vēstīts, ka gaisa temperatūrai pakāpjoties vēl nedaudz augstāk, piektdiena Latvijā kļūs par siltāko dienu kopš pērnā gada oktobra, liecina sinoptiķu prognozes.

Nakts uz piektdienu būs dzestra - termometra stabiņš noslīdēs līdz +1..-5 grādiem. Pēc saullēkta gaiss strauji iesils, pēcpusdienā temperatūra sasniegs +12..+15 grādus, nedaudz vēsāks laiks saglabāsies vietām piekrastē.