Izskan prognoze, kad, iespējams, izveidosies līdz 15 centimetriem bieza sniega sega

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Lai gan pirmdienas naktī un no rīta visās valsts novērojumu stacijās pārspēts 17.februāra siltuma rekords, prognozes liecina, ka nākamās nedēļas izskaņā, iespējams, sagaidīsim pamatīgu sniegu.

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē twitter vēsta, ka šī brīža prognozes liecina, ka 26.februārī, iespējams, izveidosies par 15 centimetrus dziļa sniega kārta. Tiesa, tā kā prognozes ir tālas, tad šobrīd nevar ticēt, ka tās tiešām piepildīsies.

Atgādinām, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) jau aizvadītās nedēļas izskaņā prognozēja, ka naktī uz trešdienu ciklona ietekmē Latvijas teritorijai pāri virzīsies jauna nokrišņu zona. No nakts otrās puses daudzviet Latvijā gaidāms lietus, bet vietām austrumu rajonos arī slapjš sniegs. Vējš daudzviet brāzmās no jauna sasniegs 15-16 m/s, vietām jūras piekrastē pat 19 m/s, tomēr pēcpusdienā vējš pierims. Ceturtdien austrumu rajonos vēl gaidāms lietus, atsevišķos rajonos iespējams arī slapjš sniegs, tomēr pēcpusdienā nokrišņi mitēsies un debesis vietām skaidrosies. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, un gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts būs ap +5°, bet naktī uz piektdienu atsevišķos rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz -2° atzīmei. Piektdien valsts teritoriju no rietumiem šķērsos neliela nokrišņu zona, kas nesīs lietu un slapju sniegu, kā arī brāzmainu vēju, kas vietām sasniegs 15-17 m/s.

Nedēļas nogalē laika apstākļus Latvijā noteiks plašs ciklons, līdz ar to valsti šķērsos vairākas nokrišņu zonas - rietumos pārsvarā gaidāms lietus un slapjš sniegs, bet austrumos slapjš sniegs un sniegs. Sestdien, sākot ar rītu, valsti šķērsos plaša nokrišņu zona un vēja brāzmas daudzviet sasniegs 15-9 m/s, bet piekrastes rajonos pat 20-23 m/s. Šī brīža prognozes liecina, ka svētdien no rīta zemi daudzviet klās neliela sniega sega un turpmākie nokrišņi būs lielākoties sniega formā un nedaudz pierims arī vējš.