Rīgā kāds 12.klases skolnieks izvērsis vērienīgu narkotiku kontrabandu

© F64

Par vairākkārtējiem narkotisko vielu kontrabandas faktiem pasta sūtījumos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas sākušas kriminālprocesu pret 1999.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš ir 12.klases skolnieks un mācās vienā no Rīgas prestižajām skolām, informēja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, aizturēja personu, kura bija ieradusies kādā VAS "Latvijas pasts" nodaļā pēc pasta sūtījumiem. Aizturēšanas brīdī pie personas atradās bija pasta sūtījumi. Uz visiem sūtījumiem kā saņēmējs bija norādīta aizturētā persona. Tika veikta šo sūtījumu apskate, kuras laikā tika konstatēts, ka paciņās, iespējams, ir narkotiskās vielas. Sūtījumi nekavējoties tika izņemti.

Par minēto faktu 2018.gada 12.aprīlī uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu kontrabandu un glabāšanu. Kriminālprocesā izņemtās vielas nosūtītas uz ķīmisko ekspertīzi, un pirmais eksperta atzinums jau ir saņemts. Tajā norādīts, ka vienā no izņemtajiem pasta sūtījumiem atradās psihotropā viela - 50 LSD markas.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki 2018.gada 13.aprīlī veica kratīšanu aizturētās personas dzīvesvietā, kur konstatēja vairākus iepakojumus, kuros arī atradās, iespējams, narkotiskās vielas.

Tajā pašā dienā tika pieņemts lēmums atzīt personu par aizdomās turamo pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā un 253.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm - par narkotisko vielu kontrabandu lielos apmēros un par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu lielā apmērā bez nolūka tās realizēt.

Aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tādēļ plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta.

VID atkārtoti informē - ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai.

Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, informēja VID. Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Latvijā

Baltijas degvielas tirgū tuvākajā laikā lielas izmaiņas nav paredzamas un, ja neskaita pandēmijas laiku, tad gadu no gada degvielas patēriņš lēnām aug, intervijā aģentūrai LETA sacīja "Circle K" Baltijas viceprezidents Skirmants Mačuks.

Svarīgākais