Sporta pedagoģijas akadēmiju pievieno RSU

© f64.lv, Dāvis Ūlands

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) no šodienas tiek iekļauta Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), paredz sadarbības līgums, kuru aprīlī parakstīja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Veselības ministrija, LSPA un RSU.

Konsolidācijas procesam paredzēts divu gadu pārejas periods. Tā laikā tiks ieviestas visas konsolidācijas grantu finansētās aktivitātes, kā arī pielāgota studiju un zinātnes infrastruktūra un procesi zinātnes universitātes standartiem.

Pēc reorganizācijas LSPA saglabās savu akadēmisko un zinātnisko autonomiju, kā arī nosaukumu un simboliku.

Savukārt RSU pārņems visas tiesības un saistības, kuras attiecas uz LSPA, izstrādājot saskaņotu attīstības stratēģiju un veidojot vienotu veselības un sporta zinātnes ekosistēmu.

LETA jau rakstīja, ka sākotnēji LSPA reorganizāciju bija iecerēts noslēgt 2026. gada 1. janvārī. Taču IZM piedāvāja to noslēgt jau 1. jūlijā, lai novērstu riskus neapgūt Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzekļus.

Latvijā

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) augusta sākumā izsūtīs informatīvas vēstules aptuveni 4650 Krievijas pilsoņiem par veicamajām darbībām, lai varētu uzturēties Latvijā pēc tam, kad 18.jūlijā stāsies spēkā jaunākie Imigrācijas likuma grozījumi, aģentūru LETA informēja PMLP.

Svarīgākais