Jaunā programmā Ogres Valsts ģimnāzijā mācīs būvēt un pilotēt dronus

© Ģirts Ozoliņš / F64

No nākamā mācību gada Ogres Valsts ģimnāzijā īstenos jaunu interešu izglītības programmu, kurā skolēni varēs apgūt dronu būvēšanu un pilotēšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Pašvaldība uzskata, ka, apgūstot dronu būvniecību vai pilotēšanu, jaunieši iegūs vērtīgas tehnoloģiskas prasmes, piemēram, ar dronu palīdzību tiek apkopti vēja ģeneratori un elektrotīkli, mazgātas augstceltņu fasādes, apsekoti meži un veikti daudzi citi uzdevumi. Pašlaik cilvēku skaits, kuri orientējas šajā nozarē un var piedāvāt šādus pakalpojumus, esot ļoti neliels.

Maijā Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem bija iespēja iepazīties, kā Latvijā attīstās bezpilota lidaparātu jeb dronu industrija. Nozares vadošo uzņēmumu SIA "LV-Teh" un SIA "RAW" vadībā skolēni varēja ne tikai ieraudzīt dažāda veida dronus, kuri tiek izmantoti militārajām un civilajām vajadzībām, bet arī izmēģināt savu potenciālu pilotēšanā.

Interešu izglītības programmas atvēršanu iniciējis domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA), ņemot vērā Ukrainas pieredzi. Domes priekšsēdētājs norāda, ka ir svarīgi paplašināt jauniešu redzesloku, īpaši, izmantojot Ogres Valsts ģimnāzijas potenciālu gan kā skolu, kurā pulcējas liela daļa tehniski orientētu jauniešu, gan kā vidi, kurā nākotnē būtu iespēja attīstīt tehniskās jaunrades programmu.