Viens datora vads IZM izmaksājis 84 eiro? Ministre ierosina dienesta pārbaudi

© pixabay.com

Iepirkumi Izglītības un zinātnes ministrijā kaļ pamatuus diskusijām. IZM ministre Dace Melbārde ir rosinājusi dienesta pārbaudes par īstenotajiem IT iepirkumiem, viņa ziņo savā "X" kontā.

"IT pārvaldība Izglītības un zinātnes ministrijā ir joma, kurā esmu saskārusies ar būtiskiem izaicinājumiem. Pēc mana uzdevuma pērnā gada nogalē un šā gada sākumā ministrijā ierosinātas dienesta pārbaudes par IZM īstenotiem IT iepirkumiem," raksta Dace Melbārde.

Jurists un politiķis Andris Teikmanis savā "X" kontā, atsaucoties uz Katrīnas Iļjinskas rakstu portālā "Inc", komentē: "Īpaši patika peles vadu cena - "katrs peles vads IZM ir izmaksājis 84 eiro, bet sareizinot ar datoru skaitu, sanāk, ka par datorpeļu vadiem vien ministrija ir samaksājusi 640 tūkstošus eiro bez PVN. Ceru, ka ministrijai ir kāds pamatojums šādām izvēlēm, īpaši ņemot vērā to, ka IZM izlēma nevis izpildīt Saeimas uzdevumu, pārveidot Augstākās izglītības padomi par ekspertu institūciju, bet budžeta taupības vārdā likvidēt ( AIP gada budžets 130 tūkstoši eiro - daudz mazāk nekā IZM bija gatava maksāt par peļu vadiem).