Iespējamā terorakta novēršanai policija Vācijā veic reidus vairākos īpašumos

© pixabay.com

Vācijas policijas specvienības trešdien pārmeklējušas vairākus īpašumus dažādās pilsētās Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē, lai novērstu iespējamo islāmistu teroraktu, paziņojusi policija un prokuratūra.

Reidi veikti vienlaicīgi sešos īpašumos Esenē, Dortmundē, Diseldorfā un Zostā. Īslaicīgi tika aizturēts 27 gadus vecs Bosnijas un Hercegovinas pilsonis.

Policija veica plašu izmeklēšanu saistībā ar aizdomām par organizētu krāpšanu komercdarbībā, un iegūtie pierādījumi liecināja, ka ar krāpnieciskām darbībām iegūtie līdzekļi paredzēti islāmistu teroristu uzbrukuma finansēšanai.

Reidu mērķis ir novērst turpmāku iespējamā uzbrukuma plānošanu un īstenošanu, kā arī noskaidrot situāciju, paziņoja varas iestādes. Kratīšanas tika veiktas arī trešo personu telpās ar mērķi konfiscēt pierādījumus.

Latvijā

Nacionālais kino centrs (NKC) ar 20 000 eiro atbalstīs režisoru Laura un Raita Ābeļu animācijas filmas "Dieva suns" mārketinga aktivitātes, pretendējot uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Labākā starptautiskā filma", aģentūru LETA informēja NKC.