Latvija ir dinamiski attīstoša valsts, kas jau sen ir atspēkojusi mītu par savu nabadzību. Pievienošanās Eiropas Savienībai bija svarīgs solis ekonomikas stiprināšanā, investīciju piesaistē un tās statusa atzīšanā pārtikušo valstu vidū, Latvijas Radio 4 sacīja ekonomiste Inna Šteinbuka.
“Esmu pārliecināta, ka pievienošanās Eiropas Savienībai ir devusi milzīgu stimulu ekonomikas attīstībai. Ne tikai tāpēc, ka mēs vienkārši pievienojāmies bagāto valstu klubam, kam mums bija jāievēro noteikti noteikumi, bet arī tāpēc, ka investori noticēja Latvijai. “Kopumā jau pirms pievienošanās Eiropas Savienībai bija milzīgs investīciju pieplūdums,” saka Inna Šteinbuka.
Tiesa, viņa piebilda, ka šis investīciju pieplūdums tieši pirms un tūlīt pēc pievienošanās ES nesa ne tikai ieguvumus, jo tas lielā mērā veicināja smagās krīzes attīstību 2000. gadu beigās, ziņo LSM+.
„Bet es gribu teikt, ka joprojām pastāv mīts - es gribu uzsvērt: mīts -, ka Latvija ir ļoti nabadzīga valsts. Un tas nav tikai mans vērtējums (es neminēšu skaitļus, kuru ir daudz). Es tikai gribu teikt, ka Latvija ir [oficiāli] atzīta par bagātu valsti, jo tā ir kļuvusi par OECD [Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas] dalībvalsti. Ir organizācija, kas apvieno bagātas valstis.
Jā, Latvija šajā “klubā” nav ne pirmā, ne desmitā, bet tas, ka mēs piederam šim “klubam”, jau ir starptautiska atzinība, tas ir kā ekonomikas kvalitātes un labklājības novērtējums. "Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi," atzīmēja Šteinbuka.
“Protams, vienmēr gribas būt vēl labākam, vēl bagātākam. Mēs salīdzinām sevi ar Igauniju un Lietuvu, un izrādās, ka tur viss ir labāk. Ja salīdzina mūs trīs, mēs visi sākām no ļoti līdzīgām pozīcijām, bet tagad viņi mūs apsteidz. Bet ekonomika ir ļoti ilgstošs process. Nevar teikt, ja viņi mūs apsteiguši šodien, tad tas ir uz visiem laikiem. Situācija mainās.”