Sociologs Aigars Freimanis atklāj iespējamo iemeslu, kāpēc patiesībā uzsākts kriminalprocess par "airBaltic" varbūtēju nomelnošanu

© Ģirts Ozoliņš/MN

Kriminālprocesa ierosināšana ir viena no iespējām, kā Saeimas deputātiem un sabiedrībai neļaut iepazīties ar finanšu situāciju "airBaltic", pieļauj sociologs Aigars Freimanis.

"12. martā Saeimas Budžeta komisijā paredzēts izskatīt "airBaltic" finanšu stāvokli. Skaidrs, ka kompānija nav sajūsmā. Jāmeklē veids, kā šo informāciju noslepenot. Viena iespēja ir kriminālprocess, jo visa informācija paliek slepena, arī deputātiem neizpaužama. Juristi rosās," mikroblogošanas vietnē "X" raksta sociologs Aigars Freimanis.

Jau vēstīts, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde izmeklē iespējamos noziegumus, kuros cietušā lomā visticamāk “airBaltic”, saistībā ar pēdējā mēneša laikā “nra.lv” publiski izskanējušajām ziņām, divdesmit publikācijām un ierakstiem interneta portālos un sociālās saziņas vietnēs, kur pieminēta lidsabiedrība “airBaltic” un tās vadība. Šāda informācija nonākusi “nra.lv” rīcībā, no kā secināms, ka “airBaltic” amatpersonas vērsušās Valsts policijā ar iesniegumu uzsākt kriminālprocesu un izmeklēt noziedzīgos nodarījumus. Zīmīgi, ka no Valsts policijas puses netiek veikta resoriskā pārbaude par iespējamu pārkāpumu, bet ir jau lemts par kriminālprocesa uzsākšanu un “nra.lv” jau acīmredzami iezīmējies kā viens no iespējamajiem iespējamo noziegumu veicējiem. Vairāk šeit

Latvijā

Aizvadītajā gadā ir pieaudzis reģistrēto noziegumu skaits, taču, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kopējā situācija policijas darbā bijusi diezgan stabila, atzīst VP priekšnieks Armands Ruks. VP apkoptā informācija liecina, ka reģistrēto noziegumu skaitā zemākais rādītājs laikā no 2006.-2024.gadam bijis 2021.gadā. Pēc 2021.gada sekojis neliels palielinājums, kas turpinājies arī 2024.gadā. Pērn valstī kopumā reģistrēti 36 080 noziegumi.