Komentējot izskanējušās ziņas par Lielbritānijas varasiestāžu lēmumu sankcionēt astoņu valstu personas tostarp Aivaru Lembergu un Līgu Lembergu, Aivars Lembergs nra.lv skaidro sekojošo: notiek advokāta Rudolfa Meroni un viņa sabiedrotā advokāta Jēkaba Hiršbeka mēģinājums apturēt Līgas Lembergas Lielbritānijas jurisdikcijā aizsāktās tiesvedības. To mērķis ir atgūt no abiem advokātiem nelikumīgi piesavināto mantu; vienlaikus sankciju izkārtošana Lielbritānijā ir mēģinājums ietekmēt Latvijas Republikas Augstāko tiesu, kurā šobrīd kasācijā tiek skatīta tā dēvētā Lemberga krimināllieta.
Lūgts komentēt piemērotās sankcijas, A.Lembergs nra.lv skaidroja: “Pirmās ziņas par to, ka gaidāms šāds notikumu pavērsiens saņēmu pirms vairāk nekā mēneša. Man kļuva zināms, ka Ostaps Benders, jeb Rudolfs Meroni, kopā ar savu rokaspuisi advokātu Jēkabu Hiršbeku gatavo iesniegumu Lielbritānijas kompetentām valsts institūcijām, lai iekļautu mani un manu meitu Līgu Lembergu Lielbritānijas sankcionēto personu sarakstā. Jautājums kādēļ tas tiek darīts pēc divdesmit gadiem? Tas ir tāpēc, ka Līga un Anrijs Lembergi iet tiesisko ceļu, lai no Rudolfa Meroni un Jēkaba Hiršbeka piedzītu aktīvus, kurus abi advokāti piesavinājušies un neatdod tai skaitā Britu Virdžinu salās kas ir Lielbritānijas jurisdikcija.
Hiršbeks šajā jurisdikcijā tiesas prāvu Līgai Lembergai jau zaudēja. Lai nepieļautu tālākas darbības šai virzienā, lai liegtu iespēju finansēt Līgai savu interešu aizstāvību, viņi izdomāja gājienu: uzrakstīt rakstisku ziņojumu britu varasiestādēm, ka Līga kopā ar mani nodarbojusies ar korupciju un, tie aktīvi ir noziedzīgi iegūti un tāpēc nav tērējami. Abu advokātu interesēs protams ir nepieļaut tiesvedību uzsākšanas pret viņiem. Par tiesvedību sagatavošanu un to uzturēšanu ir jāmaksā. Informācija, kura nonāca līdz manim pirms vairāk nekā mēneša, tagad ir apstiprinājusies. Kā zināms, Līga Lemberga nevienā krimināllietā, ne tajā kurā ir slēgta, tā saucamā pamata krimināllieta, ne tajā, kur tagad ir Augstākajā tiesā kasācijas stadijā, nefigurē kā apsūdzētā vai aizdomās turamā, bet gan tikai kā lieciniece. Pat prokurors Andis Mežsargs uzskatīja, ka Līgu krimināllietām nekādi pat aiz matiem nevar pievilkt klāt.
Šīs sankcijas jau nav pret mani. Man Lielbritānijā nekas nepieder. No tā brīža, kad ASV Finanšu ministrija pēc Jāņa Bordāna pasūtījuma sadarbībā ar Meroni izkārtoja šis sankcijas ir pagājuši pieci gadi. Arī tad šajā procesā ļoti aktīvi piedalījās Meroni. Šajā sankciju stāstā spīd cauri blēži un blēdība. Taču tas, ka es ar sankcijām tieku pielīdzināts Dmitrijam Firtašam - novēlu katram internetā palasīt kas ir Firtašs un kas ir Lembergs”.
Jautāts, vai šis sankcionēšanas gadījums nozīmē to, ja kādam vajag kādu ievietot Lielbritānijas sankcionēto sarakstā, viņš var droši vērsties pēc palīdzības pie Meroni, A. Lembergs skaidroja: “ Jā, bet pirms tam ir jāizkārto krimināllieta pret konkrēto personu Latvijā apsūdzībās par koruptīviem noziegumiem. Atminaties, ka saistībā ar Alekseja Navaļnija politiskiem līdzgaitniekiem figurēja stāsts, ka, lai ierosinātu krimināllietu Latvijā, vajag samaksāt 50 000 dolāru un lielam biznesam tas ir tīrie centi. Taču šeit vēl kas būtiski: šobrīd mana krimināllieta atrodas Augstākajā tiesā kasācijā un tādā veidā tiek izdarīts spiediens uz Augstāko tiesu”.
Jāatgādina, ka šodien Lielbritānijas varasiestādes paziņoja, ka šodien briti piemērojuši sankcijas arī Ukrainas uzņēmējam Dmitrijam Firtašam un viņa sievai Ladai Firtašai, kā arī Angolas un Krievijas pilsonei, miljardierei Izabellai duš Santušai.