Latvija aicinās "Netflix" veidot reģionālo biroju Rīgā

© unsplash.com

Latvija plāno aicināt vienu no pasaulē lielākajiem straumēšanas servisiem "Netflix" veidot reģionālo biroju Rīgā, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

"Plānojam uzrunāt "Netflix" par reģionālā biroja izveidi šeit Baltijā, Rīgā, lai mums saikne būtu daudz ciešāka," teica Valainis, piebilstot, ka šobrīd "Netflix" ir šāds birojs Vācijā.

Viņš arī uzsvēra, ka tādējādi darbs ar "Netflix" turpinās.

"Mēs nekādā gadījumā neplānojam pārtraukt sadarbību ar "Netflix". Tieši otrādi, mēs mēģināsim strādāt arvien ciešāk un radīt nepieciešamo pārliecību, ka šeit Latvijā ir filmu nozare, kas jau ir ļoti labi sevi pierādījusi, un ka arī no valsts puses viņi var rēķināties, ka finansējums tajā brīdī, kad to vajadzēs, tiks piešķirts," sacīja ekonomikas ministrs.

Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka Latvija nav spējusi nodrošināt skaidrus spēles noteikumus producentiem, kas sadarbojās ar "Netflix", un tādējādi "Netflix", visticamāk, Latvijā neīstenos 20 miljonus eiro vērtu projektu.

Finansējumu, kas bija paredzēts ārvalstu filmu uzņemšanas Latvijā, agrāk administrēja Nacionālais kino centrs, bet programma vairāk ir investīciju piesaistes, nevis kultūras atbalsta mehānisms, tāpēc tā nonāca Ekonomikas ministrijas paspārnē esošās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārziņā.

Raidījums atzīmēja, ka ierēdņi bez konsultācijām ar kino nozari nolēma investīciju piesaistes kārtību mainīt, kas Latvijas piedāvājumu padara nekonkurētspējīgu. Latvija līdz šim piedāvāja tā saukto "cash rebate" programmu - konkrēta, auditēta procenta atmaksāšanu pēc filmēšanas pabeigšanas, bet pavasarī nosacījumi tika mainīti un LIAA producentiem piedāvāja atmaksāt tikai daļu no iztērētā pievienotās vērtības nodokļa.

Latvijā

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks par Latvijas finanšu un ekonomikas diagnozēm un prognozēm TV24 raidījumā „Nedēļa. Post scriptum” atzīst, ka karš Ukrainā Latvijas ekonomiku ietekmē negatīvi, bet labā ziņa ir tā, ka kreditēšana sāk atdzīvoties.

Svarīgākais