Labas ziņas par Jūrmalā aizvadīto peldsezonu

© Dmitrijs Suļžics/MN

Jūrmalas pludmalēs aizvadītajā peldsezonā fiksēti 70 likumpārkāpumi, liecina pilsētas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

2024.gada peldsezona Jūrmalas pašvaldības oficiālajās peldvietās un to tuvumā noslēgusies bez būtiskiem starpgadījumiem. Fiksēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, atrasti pludmalē noklīduši bērni, sniegta pirmā medicīniskā palīdzība un no noslīkšanas izglābti cilvēki. Pašvaldība lepojas, ka 2022., 2023. un 2024.gadā netika pieļauts neviens noslīkšanas gadījums.

Jūrmalas Pašvaldības policijas darbiniekiem-glābējiem veicot ikdienas darba pienākumus, krastā nogādātas vairākas personas, kurām bija nepieciešama palīdzība, peldot aiz bojām vai ar peldlīdzekļiem tiekot iepūstiem jūrā tālu no krasta līnijas. Tāpat sniegta pirmā palīdzība cilvēkiem, kuru veselība vai dzīvība bija apdraudēta.

Vienīgais reģistrētais slīkšanas gadījums oficiālo peldvietu robežās un to tuvumā šajā peldsezonā notika jūlijā Majoru oficiālajā peldvietā. Jūrmalas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas darbinieki jūrā savlaicīgi pamanīja divus bērnus uz piepūšamajiem matračiem, kas nespēja saviem spēkiem nokļūt krastā un slīka, 11 un 12 gadus veci bērni atradās jūrā aptuveni 150 metru attālumā no krasta. Glābēji ar motorlaivu nekavējoties devās pie bērniem un nogādāja tos krastā, kā arī veica pārrunas ar bērnu vecākiem.

Peldsezonas laikā vairākkārt sniegta palīdzība un atbalsts pazudušu bērnu un pieaugušo meklēšanā. Noklīduši bērni ir starp biežākajiem notikumiem pludmalē, kuros nepieciešama glābēju iesaiste.

Pazudušo bērnu sekmīgu atrašanu un nodošanu tuviniekiem veicinājis arī tas, ka glābēji peldsezonas laikā pludmalē izsnieguši vairākus simtus bērniem paredzēto aproču, lai pazušanas gadījumā būtu iespējams identificēt un sazināties ar bērna tuviniekiem.

Tāpat 2024.gada peldsezonā policijas darbinieki vairākkārt organizēja izglītojošas nodarbības pirmsskolas un skolas vecuma bērniem glābšanas stacijās un oficiālajās peldvietās, izskaidrojot drošības prasības pludmalē un veicinot bērnu ūdenspratību. Bērnu izglītošanas pasākumi notika Kauguru, Majoru un Bulduru glābšanas stacijās un peldvietās. Darbinieki bērniem skaidroja drošības prasības peldvietās un iepazīstināja ar glābēju pienākumiem sezonas laikā, kā arī viņu rīcībā esošajiem transportlīdzekļiem un inventāru - kvadricikliem, ūdens motocikliem, motorlaivām, SUP dēļiem, glābšanas pludiņiem, glābšanas riņķiem, glābšanas vestēm, signālkarogiem un to nozīmi.

Policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas darbinieki aktīvi veikuši personu drošības uzraudzību un normatīvo aktu prasību ievērošanas kontroli ūdenī ar motorlaivām un ūdens motocikliem. Līdzās preventīvajam darbam, novēršot cilvēku slīkšanu un citas bīstamas situācijas ūdenī, darbinieki gan Rīgas līcī, gan Lielupes akvatorijā veikuši aptuveni 170 kuģošanas līdzekļu un to vadītāju, kā arī makšķernieku pārbaudes.

Peldsezonas laikā konstatēti aptuveni 70 likumpārkāpumi - kuģošana ar airu laivu vai atpūtas kuģi bez atbilstoša aprīkojuma, kuģošana ar atpūtas kuģi, nevarot uzrādīt atpūtas kuģa vadītāja apliecību vai kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecību, kuģošana ar atpūtas kuģi bez tiesībām, makšķerēšana bez derīgas makšķerēšanas kartes.

Pašvaldībā uzsver, ka drošu un baudāmu atpūtu pie ūdens veicina atpūtnieku līdzatbildība sevis pasargāšanā, kā arī mazāko atpūtnieku nepārtraukta uzraudzība. Virkne vienkāršu rīcību var novērst nelaimi un ļaut laimīgi baudīt atpūtu pie ūdens.

Oficiālā peldsezona ir beigusies, tomēr cilvēki turpina atpūsties Jūrmalas pludmalēs un dodas arī peldēties. Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas darbinieki darbu turpinās dažādās pilsētas vietās - Bulduros, Majoros, Kauguros un citur, tostarp patrulējot ar transportlīdzekļiem un esot reaģēšanas gatavībā.

Jau ziņots, ka septembra vidū Latvijā oficiāli noslēdzās peldsezona, kas sākās maija vidū.

Līdz ar peldsezonas noslēgumu tiek pārtrauktas Veselības inspekcijas veiktās peldvietu ūdens paraugu laboratoriskās pārbaudes.

Svarīgākais