Latvijā vien retais vasaras atpūtā cenšas uzlabot veselību

© Dmitrijs Suļžics / F64

Tikai aptuveni desmitā daļa aptaujāto iedzīvotāju jeb 13% atzinuši, ka vasaras atpūtā uzlabo veselību, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati.

Savukārt 44% respondentu drīzāk piekrīt, ka vasaras atpūtas laikā uzlabo veselību, bet nav pārliecināti, vai viņiem tas izdodas. Pilnīgi pārliecināti par to, ka vasaras laikā neuzlabo veselību, ir 10% aptaujāto.

Aptaujas dati liecina, ka vismazāk iedzīvotāju, kuri uzskata, ka vasarā viņiem izdodas atpūsties tā, lai uzlabotu veselības stāvokli, ir vecumā no 40-59 gadiem, savukārt visvairāk tādu ir starp senioriem - 18%.

Reģionu griezumā visvairāk to, kuri aptaujā atbildējuši, ka vasarā viņiem izdodas atpūsties tā, lai uzlabotu veselības stāvokli, jeb 17% aptaujāto dzīvo Zemgalē. Pierīgā šādu atbildi snieguši 15%, savukārt vismazāk šim apgalvojumam piekrīt respondenti no Latgales - 10%. Atbildi "Drīzāk jā" snieguši 47% Rīgas un tikpat Pierīgas iedzīvotāju, 44% Latgales iedzīvotāju un 41% Zemgales iedzīvotāju. Vēl šim apgalvojumam drīzāk piekrīt 39% Kurzemes iedzīvotāju un 37% Vidzemes iedzīvotāju.

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" 2024.gada augustā veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Latvijā

Soctīklos klejo kāds stāsts, kurā teikts, ka cilvēks, kuram jau pērn novembrī vajadzēja saņemt vecuma pensiju, to saņems janvārī. Izmaksās uzreiz par visiem iekavētajiem mēnešiem, taču cilvēkam nauda dzīvošanai bija vajadzīga vakar, aizvakar... decembrī utt. Cilvēki komentāros norāda, ka šis nav unikāls gadījums. Līdzīgas situācijas piedzīvojuši arī citi. Kāpēc šāda kavēšanās, “Neatkarīgajai” skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Svarīgākais