Jānim Vaivodam uzrādīta apsūdzība

© Ģirts Ozoliņš/MN

Prokuratūra par kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu uzrādījusi apsūdzību bijušajam Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pienākumu izpildītājam Jānim Vaivodam.

Neminot personas vārdu, prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecināja, ka divām personām apsūdzība uzrādīta par kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu. LETA jau rakstīja, ka bez Vaivoda otra persona ir uzņēmējs, kādreizējais Rīgas mēra Nila Ušakova palīgs Pāvels Tomiļins.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jūnija beigās nodeva prokuratūrai kriminālprocesu, kurā ieguva pierādījumus tam, ka bijušais Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, iespējams, pēc uzņēmēja iniciatīvas piedāvāja kukuli lielā apmērā Satiksmes ministrijas (SM) amatpersonai apmaiņā pret labvēlīga lēmuma pieņemšanu kukuļa piedāvātāja interesēs.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka uzņēmēja pārstāvētais uzņēmums, kas specializējas nekustamo īpašumu darījumu jautājumos, iegādājās divus no 22 zemesgabaliem Rīgas lidostas teritorijā, kurus tajā brīdī nebija iespējams ierakstīt zemesgrāmatā, jo SM nebija atteikusies no nodoma iegūt šīs zemes valsts īpašumā, aģentūru LETA jūnija beigās informēja KNAB.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka pēc uzņēmēja iniciatīvas bijušais Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, iespējams, izteica 50 000 kukuļa piedāvājumu SM valsts amatpersonai. Kukuļa piedāvājuma mērķis bija panākt, lai šī valsts amatpersona nodrošinātu, ka ministrija atsakās no pirmpirkuma tiesībām attiecībā uz lidostas teritorijā esošajiem zemesgabaliem.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāju un uzņēmēju par kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu.

Tāpat KNAB rosināja prokuratūrai turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā sākto piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas procesu pret uzņēmumu, kura interesēs noziedzīgais nodarījums īstenots.

Par šāda noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tiesa var piemērot iesaistītajām personām brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai arī tiesības ieņemt noteiktu amatu līdz pieciem gadiem. Savukārt uzņēmumam - likvidāciju, tiesību ierobežošanu, mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu.

Kriminālprocesu KNAB sāka 2024.gada 8.janvārī.

Svarīgākais