Izmisusi kundze: Kā var tagad izdzīvot ar 380 eiro pensiju? Lūk, ko atbild VSAA

© Oksana Džadana/MN

Raidījumā "Uz līnijas" uz skatītāju jautājumiem atbild Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pensiju metodiskās vadības daļas vadītāja Egita Garā.

"Kāpēc mums ir tik mazas pensijas, ja ir nostrādāti vairāk nekā 40 darba gadi - kā var tagad izdzīvot ar 380 eiro pensiju? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Bet tie, kas padomju laikos grāvjos gulšņaja un nestrādāja, viņi saņem ap 200 eiro pensiju," taujā skatītāja.

"Cik saprotu, cilvēks ir sen jau pensijā un 90. gados patiešām aprēķina ļoti mazas pensiju summas. Tie, kas tagad iet pensijā, vairs nav šādā situācijā. Tagad, ja cilvēks aiziet pensijā un viņam ir tikai 300 eiro, tad jautājums, vai viņš 64 gadu laikā maz ir 15 gadus nostrādājis algotu darbu. Tad ir tikai gandrīz minimālā pensija. Bet cilvēkiem, jā, diemžēl, kas devušies pensijā, jau sen šādas pensijas ir aprēķinātas. Jā, katru gadu tiek piemēroti indeksi, bet situācija dažiem ir ļoti bēdīga," skaidro E. Garā.

Jau ziņots, ka lielākā vecuma pensija 2024. gada februārī Latvijā bija 43 000 eiro. Vēl 53 seniori ik mēnesi saņem virs 5000 eiro lielu pensiju, bet vairākums - katrs ceturtais Latvijas pensionārs - ik mēnesi iztiek ar 400-500 eiro.

Latvijā

Tā kā Lietuvas Seims ir atbalstījis valsts izstāšanos no kasešu munīcijas aizlieguma konvencijas, Lietuvas aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns ceturtdien solīja ierosināt reģiona valstu aizsardzības ministriem apsvērt iespēju kopīgi iegādāties šo munīciju.