Mieriņa: Pret mums izmanto visas iespējas, lai destabilizētu situāciju uz robežas

© Ģirts Ozoliņš/MN

Eiropas kopējās ārējās drošības stiprināšana ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem, un tam ir jāatvēl arī atbilstoši līdzekļi, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) Polijas pilsētā Bjalistokā, tiekoties ar pārējo Baltijas valstu, Polijas un Ukrainas parlamentu priekšsēdētājiem.

Pēc Saeimas priekšsēdētājas vārdiem, pret mums izmanto visas iespējas, lai destabilizētu situāciju uz robežas, tādēļ mums ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai stiprinātu robežu.

Mieriņa pauda solidaritāti un visdziļāko līdzjūtību Polijai par tās robežsarga nāvi, kuru maija nogalē uz Polijas-Baltkrievijas robežas ar nazi sadūris migrants. "Šis traģiskais negadījums vēlreiz apliecina to, kādi kaimiņi ir mums blakus un ko mēs no viņiem varam sagaidīt. Skaidrs ir viens - mums ir jādara viss, lai tādi traģiski notikumi vairs neatkārtotos," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Uzsverot, ka Eiropas Savienības ārējā robeža ir mūsu kopīgā atbildība, Mieriņa aicināja arī jauno Eiropas Parlamenta sasaukumu aktīvi iesaistīties mūsu kopīgās drošības stiprināšanā. Tāpat Mieriņa uzsvēra atbalstu Ukrainai.

Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Igaunijas Rīgikogu priekšsēdētāju Lauri Husaru, Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu, Polijas Sejma maršalu Šimonu Holovņu un Ukrainas Verhovna Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku.

Parlamentu priekšsēdētāji pirmdien tikās arī ar jauniešiem un diskutēja par reģiona drošības un pilsoniskās aktivitātes jautājumiem. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka laiks, kurā mēs dzīvojam, lai arī ir smags, tomēr ir arī iespēju laiks.

"Mēs varam pārkārtot savu vērtību sistēmu, savas domas un salikt pa plauktiņiem - kas ir mūsu draugi un tie, kas mums palīdzēs visgrūtākajā brīdī, un arī kas ir mūsu ienaidnieks. Tās šausmas, ko piedzīvo Ukraina, mēs arī paši esam vēsturiski piedzīvojuši - tāpēc mums ir jādara viss, lai Ukraina uzvarētu, jo tā ir arī mūsu uzvara, mūsu drošība un nākotne," sacīja Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja līdz 11. jūnijam uzturas Polijā, kur piedalās Baltijas valstu, Polijas un Ukrainas parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Svarīgākais