Rinkēvičs nosauc, viņaprāt, galvenās nākamā gada valsts budžeta prioritātes

© f64.lv, Kaspars Krafts

Nākamā gada valsts budžeta prioritātēm ir jābūt iekšējai un ārējai drošībai un konkurētspējas veicināšanai, ieguldot zinātnē un prasmju uzlabošanā, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš pirmdien Jūrmalas rezidencē tikās ar finanšu ministru Arvilu Ašeradenu (JV).

Kā aģentūru LETA informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris, tikšanās laikā puses pārrunāja valsts budžeta 2025.gadam veidošanas gaitu un līdz šim paveikto nodokļu reformas darba grupā. Valsts prezidents ar finanšu ministru pārrunāja arī banku sektora aktualitātes, tostarp vēl aizvien zemo kreditēšanas aktivitāti Latvijā.

Valsts prezidents aicināja apzināties, ka budžeta veidošanas process būs izaicinošs, tādējādi jau laicīgi jāsāk atklāti komunicēt par gaidāmajām izmaiņām, it īpaši, ja tās skar nodokļu sistēmu. Rinkēviča ieskatā visām iesaistītajām pusēm ir arī jāapzinās, ka, lai veiktu pārmaiņas, būs nepieciešami kompromisi.

Latvijā

Epidemiologi vērsuši uzmanību, ka Latvijā, kā arī dažās citās Eiropas Savienības valstīs nedaudz pieaug saslimstība ar Covid-19. TV3 raidījuma “900 sekundes” veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, ka lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju pieaugošā saslimstība ar Covid-19 nesatrauc.

Svarīgākais