Trešdiena, 29.novembris

redeem Ignats, Virgīnija

arrow_right_alt Latvijā

Babītes pagastā sāksies vērienīga Rīgas apvedceļa pārbūve

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Mārupes novada Babītes pagastā sākts pārbūvēt Rīgas apvedceļu (A5) posmā no Rīgas robežas līdz pārvadam pār Jūrmalas šoseju (A10), informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

LVC informē, ka 2,6 kilometru garajā posmā pārbūvēs abas brauktuves.

Pašlaik notiek sagatavošanās darbi, un posmā noteikts ātruma ierobežojums 50 un 70 kilometri stundā. Sākoties būvdarbiem, satiksmi abos virzienos organizēs pa vienu brauktuvi.

Pārbūves ietvaros paredzēts abās brauktuvēs mainīt ceļa segas konstrukciju un ieklāt asfaltbetonu trijās kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu. Tāpat atjaunos pārvadu pār dzelzceļu. Divlīmeņu satiksmes mezglā ar Jūrmalas šoseju izbūvēs uzbērumu un nobraukšanas joslu no autoceļa A5 virzienā uz Jūrmalu.

Lai uzlabotu satiksmes drošību, veicot pārbūvi, tiks slēgts autoceļu A5, Babītes stacija-Vārnukrogs (V10) un Mēness ielas krustojums, līdz ar to no autoceļa A5 uz V10 un Mēness ielu būs iespējams tikai labais pagrieziens. Lai nodrošinātu iespēju nogriezties vajadzīgajā virzienā, 200 metru attālumā no šī krustojuma uz autoceļa A5 izbūvēs apgriešanās vietu.

Savukārt autoceļu A5, Imanta-Babīte (V20) un Jūrmalas gatves (V10) krustojumā izbūvēs rotācijas apli. Krustojuma pārbūves laikā satiksme būs novirzīta pa apbraucamo ceļu.

Posmā esošās ietves pārbūvēs, savienojot tās ar 2020.gadā izbūvēto gājēju un velosipēdu infrastruktūru gar autoceļu A5 un autoceļu Imanta-Babīte (V20).

Neregulēto gājēju pāreju pie Kleistu ielas aprīkos ar speciālo apgaismojumu, un regulētajai pārejai pār autoceļu A5 atjaunos aprīkojumu. Lai ierobežoto gājēju pārvietošanos pāri autoceļam ārpus gājēju pārejām, autoceļa A5 sadalošajā joslā Babītes posmā uzstādīs gājēju žogu.

Papildus tam posmā atjaunos sabiedriskā transporta pieturvietas. Darbu ietvaros sakārtos arī ūdens atvadi - raks sāngrāvjus, izbūvēs un atjaunos caurtekas, izbūvēs lietus kanalizāciju. Paredzēts likvidēt 11 kokus, un to ciršanai LVC ir saņēmusi Mārupes novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes atļauju.

LVC norāda, ka būvdarbi turpināsies līdz 2024.gada septembrim, un autobraucējiem šajā laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Būvdarbus veic SIA "Vianova" par līgumcenu 8,029 miljoni eiro, bet būvuzraudzību nodrošina AS "Ceļu inženieri". Pārbūves projekta autors ir SIA "Vertex projekti".

"Vianova" apgrozījums 2022.gadā bija 18,425 miljoni eiro, bet peļņa - 699 474 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Sandis Zvidriņš (60%) un Aivars Bricītis (40%).