Stājas spēkā izmaiņas Covid-19 sertifikāta piešķiršanā

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Šodien stājas spēkā iepriekš valdībā pieņemtās izmaiņas vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāta izveidošanas un parakstīšanas sistēmā, kuru rezultātā turpmāk Covid-19 pārslimojušie jau pēc vienas potes devas saņemšanas iegūs vakcinācijas sertifikātu kā pilnībā vakcinētas personas.

Vakcinēšanās sertifikātu Covid-19 pārslimojušie iedzīvotāji varēs iegūt, 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa saņemot vienu devu no divu devu Covid-19 vakcīnas.

Šāds lēmums iepriekš valdībā tika pieņemts, balstoties uz vakcīnu efektivitātes jaunākajiem pētījumiem un Eiropas Padomes 14.jūnija ieteikumu par to, ka Covid-19 pārslimojušie cilvēki ceļošanas kontekstā būtu jāuzskata par pilnībā vakcinētiem arī tad, ja vakcinācijas sertifikātā ir norādīts, ka vakcinācijas kursā ir saņemta tikai viena potes deva.

Covid-19 pārslimojušie jau šobrīd var saņemt Covid-19 sertifikātu, taču tas ir derīgs tikai 180 dienas pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa, kamēr pilnībā vakcinēto personu sertifikātiem patlaban nav noteikts izbeigšanās termiņš.