2.lapa
“Apkopojot BTA datus, esam secinājuši, ka pēdējo divu gadu laikā saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par traumām, kas gūtas, baudot aktīvo atpūtu, ik gadu pieaug par 20 %. Tas skaidrojams ar iedzīvotāju pieaugošo vēlmi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Traumas gūst gan pieaugušie, gan bērni visdažādākajos veidos: krītot no velosipēdiem, skrituļslidām, skeitborda dēļiem, arvien biežāk traumas tiek gūtas arī nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem. Jau šogad esam saņēmuši virkni atlīdzību pieteikumu par traumām, kas gūtas, baudot vasaras sezonai raksturīgu atpūtu, piemēram, kāds klients, braucot ar veikborda dēli, neveiksmīgi atsitās pret rampu un plēsa kājas muskuli, vairāki klienti, tai skaitā gan bērni, gan pieaugušie guvuši nopietnas traumas - smadzeņu satricinājumus un lūzumus, braucot ar skrituļslidām,” norāda BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.
Kā rāda BTA veiktā aptauja, kurā piedalījās dažādu aktīvās atpūtas iespēju entuziasti, 70 % BTA aptaujāto cilvēku atzīst, ka vismaz vienu vai divas reizes gadā gūst dažāda smaguma traumas, savukārt katrs piektais aptaujātais aktīvās atpūtas cienītājs traumas gūst ļoti regulāri - vismaz reizi mēnesī. Lielākoties tie ir dažāda smaguma sasitumi (24 %), locītavu mežģījumi (23 %), saišu sastiepumi (20 %), atvērtas brūces (12 %) un dažāda veida lūzumi (11 %). “Neskatoties uz augsto risku un biežajām traumām, piektā daļa aktīvās atpūtas cienītāju neizmanto nekādu aizsargekipējumu. Un arī tie, kuri izmanto, lielākoties sevi pasargā minimāli - izmanto tikai ķiveri. Apkopojot BTA saņemtos atlīdzību pieteikumus, esam secinājuši, ka bieži bērni gūst traumas gadījumos, kad nav lietots nekāds aizsargekipējums, tāpēc aicinām vecākus īpaši sekot līdzi tam, lai bērni vasaras sezonā, nodarbojoties ar aktīvās atpūtas iespējām, izmantotu konkrētajam sporta veidam piemērotu ekipējumu,” norāda I.Rijniece.
Kritienu vai neveiksmīgu manevru rezultātā aktīvās atpūtas cienītājiem ne mazums kreņķu sagādā bojātais sporta inventārs. 83 % respondentu BTA veiktās aptaujas ietvaros atzina, ka pēdējo divu gadu laikā neveiksmīgu manevru vai citu apstākļu sakritību dēļ viņu inventārs ir ticis bojāts vai salauzts neatgriezeniski. “Aktīvās atpūtas inventārs mēdz būt ļoti dārgs - atsevišķos sporta veidos mērāms pat vairākos tūkstošos eiro. Bojājot vai salaužot, piemēram, veikborda dēli, jārēķinās ar lielām un neplānotām izmaksām. Lai cik ļoti aktīvisti rūpētos par savu inventāru, ne vienmēr kritienu rezultātā tas paliek neskarts. Tāpat arī traumas ir diezgan tipiska parādība, jo īpaši pirmajos gados, kad vēl tiek apgūtas attiecīgo aktivitāšu iemaņas. Skeitbords, veikbords, sērfošana, kaitbords, ūdenslēpošana ir vairāk vai mazāk ekstrēmi sporta veidi, tāpēc šo aktivitāšu cienītājiem, jo īpaši vecākiem, kuru bērni apgūst šos sporta veidus, ir ļoti būtiski padomāt soli uz priekšu, sekojot līdzi, vai bērni izmanto aizsargekipējumu, kā arī izmantot kompleksās apdrošināšanas iespējas aktīvās atpūtas cienītājiem, lai pasargātu sevi no iespējamiem zaudējumiem,“ stāsta skeitparka “Monsterpark” un Skeitparku sporta veidu aģentūras vadītājs Dāvis Nesenbergs.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā