Lielajā ģildē notiks vijolnieka Daniila Bulajeva un pianistes Agneses Egliņas Ziemassvētku koncerts

© Publicitātes foto

Ziemassvētku brīvdienās, 26. decembrī, Lielajā ģildē uzstāsies vijolnieks Daniils Bulajevs un pianiste Agnese Egliņa, dāvinot klausītājiem Johannesa Brāmsa un Henrija Veņavska skaņdarbus. Koncerta otrajā daļā abiem mūziķiem pievienosies arī Daniila Bulajeva šogad izveidotā kamerorķestra “Davinspiro Camerata” jaunie talanti, kuri izpildīs Antonīna Dvoržāka mūziku.

Pirmreiz Daniils Bulajevs ar Agnesi Egliņu sadarbojās pērn, kad abi kopā kā nominanti uzstājās Lielās mūzikas balvas apbalvošanas ceremonijā: Daniils bija nominēts kā gada jaunais mākslinieks, bet Agnese par izcilu sniegumu visa gada garumā.

“Ar Agnesi uzreiz izveidojās fantastisks kontakts,” atminas Daniils Bulajevs. “Esmu neizsakāmi laimīgs, ka tagad mēs kopā dāvināsim publikai jau atsevišķu Ziemassvētku koncertu, kā arī ļoti priecīgs, ka ar mums uzstāsies mana jaunizveidotā kamerorķestra “Davinspiro Camerata” fantastiskie mūziķi - vijolnieks Andrejs Jegorovs, altiste Klinta Kluce un čelliste Katrīna Rando. Ierasti vēlējos izpildīt kaut ko masīvu un sarežģītu, taču, pateicoties Agnesei, izveidojām siltu, tieši Ziemassvētkiem piestāvošu programmu.”

“Kopā ar Daniilu esam muzicējuši kopā jau vairākkārt,” turpina Agnese Egliņa. “Viņš ir talantīgs mūziķis, īsts domubiedrs uz skatuves un dabīgs savā muzikalitātē, spontāns, emocionāls un bezrobežu virtuozs. Tas tik tiešām ir patiess prieks būt ar viņu kopā mūzikā!”

Koncerta pirmajā daļā abi meistari nospēlēs Johannesa Brāmsa otro sonāti vijolei un klavierēm un Henrija Veņavska darbu “Fausta fantāzija”, kas radies visā pasaulē populārās Šarla Guno operas ietekmē, savukārt otrajā daļā kopā ar kamerorķestri “Davinspiro Camerata” tiks nospēlēts Antonīna Dvoržāka klavierkvintets nr. 2.

Jāatgādina, ka Daniils Bulajevs ir vēl tikai 18 gadus jauns vijolnieks, kurš regulāri uzstājas gan Latvijā, gan citās pasaules valstīs. Pateicoties savai virtuozitātei, viņš jau spēlējis kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, “Kremerata Baltica”, “Sinfonietta Rīga”, kā arī ar vairākiem augstvērtīgiem orķestriem no Eiropas un Āzijas. Daniils ir pirmās vietas ieguvējs Žuhajas, Vindzoras pils un “Kloster Schöntal” konkursos un ir vēl vairāku starptautisku vijoļspēles konkursu laureāts. Vēl šogad viņš uzvarēja arī Ilonas Feheres vārdā nodēvētajā konkursā Budapeštā, bet nupat kopā ar vislabākajiem jaunajiem vijolniekiem no visas pasaules piedalījās prestižajā Singapūras Starptautiskajā vijolnieku konkursā.

Arī pianiste Agnese Egliņa ir starptautiski atzīta māksliniece, kura vienlīdz pārliecinoši iejūtas solistes, koncertmeistares un kameransambļa dalībnieces ampluā. Viņa ir vairāku konkursu laureāte un trīs reizes saņēmusi Lielo mūzikas balvu: “Par izcilu darbu ansamblī” (2010), “Par izcilu sniegumu gada garumā” (2020) un “Par izcilu interpretāciju” Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” ansambļa sastāvā (2021). Viņa uzstājusies Spānijā, Austrijā, Vācijā, Norvēģijā, Dienvidāfrikas Republikā, Ķīnā un daudzās citās valstīs.

Kultūra

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais