Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā triumfē "Skumju trīsstūris"

© dpa/picture-alliance/Scanpix/Leta

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā sestdien triumfējusi zviedru režisora Rūbena Estlunda filma "Skumju trīsstūris" ("Triangle of Sadness").

"Skumju trīsstūris" atzīta par labāko Eiropas filmu, un Estlunds saņēma labākā režisora balvu un arī labākā scenārista balvu, bet aktieris Zlatko Buričs par lomu šajā filmā ieguva labākā aktiera balvu.

Savukārt par labāko aktrisi atzīta Luksemburgas aktrise Vikija Krīpsa par lomu filmā "Korsete" ("Corsage").

Par labāko Eiropas komēdiju atzīta filma "Labais boss" ("The Good Boss"), kuras režisors ir Fernando Leons de Aranoa.

Kategorijā "Eiropas pilnmetrāžas animācijas filma", kurā bija nominēts arī latviešu režisores Signes Baumanes darbs "Mans laulību projekts", balvu saņēma franču režisora Alēna Ugeto filma "Aizliegts suņiem un itāļiem" ("No Dogs Or Italians Allowed").

Labākās dokumentālās filmas balvu saņēma karā kritušā režisora un operatora Manta Kvedaraviča nepabeigtā filma "Mariupole 2", kas ir Lietuvas, Francijas un Vācijas kopražojums.

Par labāko īsfilmu atzīta Slovēnijas un Francijas filma "Omītes seksuālā dzīve" ("Granny's Sexual Life").

Savukārt FIPRESCI balvu "Eiropas atklājums" saņēma itāļu režisores Lauras Samani filmai "Mazais ķermenis" ("Small Body").

Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija notika Reikjavikas koncertzālē "Harpa". Klātienē to apmeklēja apmēram 600 lūgti viesi. Ceremonija tika translēta gan tiešsaistē, gan uz lielajiem ekrāniem kinoteātros 29 Eiropas valstīs, arī Latvijā.

Kultūra

“Digitālā pasaule atņem teātrim dzīvo emociju apmaiņu, kas ir starp skatītāju un mākslinieku uz skatuves. Pareizi izveidots digitālais saturs ļauj atrast jaunus veidus, kā uzrunāt auditoriju skatīties teātri un mākslu. Arī tos, kurus grūti pierunāt aiziet uz teātri, kuri vairāk “sēž datorā”,” intervijā “Neatkarīgajai” saka Paula Lieldidža-Kolbina – topošā žurnāliste un baletdejotāja.