Piecu valstu bigbendi vienosies kopīgā džeza pasakā

© Publicitātes foto

No 7. līdz 11. novembrim Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies Starptautisks bigbenda projekts “What if…”, kura ietvaros Siguldā un Rīgā izskanēs hipotētiska pasaka džeza bigbendam.

Šajā projektā ar Erasmus+ programmas atbalstu apvienojušies Olborgas (Dānija), Gēteborgas (Zviedrija), Roterdamas (Nīderlande), Tallinas (Igaunija) un Rīgas (Latvija) džeza studenti, kuri nedēļas laikā sagatavos trīs kombo programmas koncertam 9. novembrī kultūras centrā “M/Darbnīca”. Visas nedēļas garumā ar projekta dalībniekiem strādās viesdocenti Ulfs Bandgrēns (Zviedrija), Martins Granums (Dānija), Rezo Kiknadze (Gruzija) un Joosts Patočka (Nīderlande).

Mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Dāvja Jurkas vadībā tiks iestudēta Erlenda Skomsvolla hipotētiska pasaka džeza bigbendam “What if…” jeb “Kas būtu bijis, ja…”, kuru klausītāji varēs novērtēt 10. novembrī Kultūras centrā “Siguldas devons”, bet 11. novembrī - Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē.

Uzziņai: hipotētisks stāsts ir stāsts par to, kas nekad nav noticis, tajā pašā laikā mēģinot iedomāties, kā izskatītos lietas, ja būtu noticis tas, kas nekad nav noticis. Hipotētiskās pasakas autoru Erlendu Skomsvollu ieinteresēja fakts, ka džezs un klasiskā mūzika skan tik atšķirīgi, īpaši pirmajās džeza ēras desmitgadēs 20. gadsimta sākumā, tāpēc viņš sāka spēlēties ar idejām - kā skanētu mūzika, ja, piemēram, Ņuorleānas džezs būtu saplūdis ar Arnolda Šēnberga atonālo 12 toņu tehniku. Tātad viņa hipotētiskā pasaka ir par to, kas būtu bijis, ja džezs un klasiskā mūzika būtu “ieklausījušies” viens otrā.

Kultūra

Pirmdien, 30. septembrī, notikusi kultūras ministres Agneses Lāces un Žaņa Lipkes memoriālā muzeja pārstāvju tikšanās. Sarunas laikā puses pārrunāja jautājumus par valsts budžeta finansējumu privātajiem muzejiem.

Svarīgākais