Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Kultūra

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma "Musique d'amour" izskanēs koncertzālē "Cēsis" un Tukuma Kultūras namā

© Publicitātes foto

Ceturtdien, 13.oktobrī, plkst.19 koncertzālē «Cēsis» un sestdien, 29.oktobrī, plkst.19 Tukuma Kultūras namā izskanēs Operetes teātra teatralizētā GALĀ programma "Musique d'amour" (Mīlestības mūzika) Vīnes noskaņās – mūzika par mīlestību. Tā iepriecinās un ļaus piedzīvot muzikāli estētisku svētku sajūtu. «Šī programma ir kā dzīves krāšņuma apliecinājums un mīlestības eksplozija,» saka koncerta veidotāji.

Aicinot apmeklēt koncertprogrammu «Musiq d’amour», Operetes teātra valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska pauž: «Laikā, kurā šobrīd dzīvojam, mēs jau salīdzinoši ilgu laiku skaudrāk kā jebkad agrāk saprotam, ka ir ārkārtīgi svarīgi saglabāt līdzcietību, cilvēcību un spēju sadzirdēt un mīlēt vienam otru. Mīlestība ir dzīvības kodols, dzīvotspējas eliksīrs, kas rada dzīvesprieku un piešķir mūsu dzīvei vērtību un jēgu. Mūsu koncerta vadmotīvs ir mīlestības mūzika - kā iedvesmas un stiprinājuma avots, kā dzīvesprieka un mīlestības eksplozija, iepretim pasaulē notiekošajam -, tādēļ arī šajā koncertā Operetes teātra komanda būs līdzās ukraiņu tautai ne tikai sirdī un darbos, bet arī mūzikā.»

Publicitātes foto

Koncertā piedalīsies izcili solisti: operdīva, vairākkārtēja Lielās Mūzikas balvas laureāte Sonora Vaice (soprāns), Anta Jankovska (soprāns/Itālija), Laura Purena-Kancāne (soprāns), Alfr.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkne Patrīcija Kozlovska (soprāns), Dainis Skutelis (tenors), Dainis Kalnačs (tenors), Nauris Indzeris (baritons), Kārlis Rūtentāls (tenors), Raimonds Ozols (vijole) u.c. Pie Operetes teātra simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies starptautiski atzītais Atvars Lakstīgala; koncertu vadīs Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes teātra vadošā soliste Sonora Vaice teic: «Šobrīd dzīvojam ļoti samezglotā un sabiedrību šķeļošā laikā. Tāpēc mēs labprātāk meklējam tiltus, kas spētu saliedēt. Mūsu tilts ir mūzika. Tā cilvēkus nedala kastās un nešķiro, jo dzimusi kā brīva gara un prāta auglis. Šajā koncertā uz skatuves būsim kopā ar mūsu brīnišķīgajiem ukraiņu kolēģiem, tādējādi ne tikai atbalstot viņus, bet arī sniedzot klausītājiem iespēju novērtēt maģisko un mīlestības pilno mūzikas valodu.»

Koncertā skanēs skaistākās operešu ārijas un dueti, fragmenti no publikas iemīļotākajām Operetes teātra izrādēm un populāriem operešu mūzikas opusiem: fragmenti no Franča Lehāra operetēm «Jautrā atraitne», «Grāfs fon Luksemburgs», «Paganīni», «Skaista ir pasaule», «Džūdita», «Smaidu zeme», Lelles Olimpijas ārija no Žana Žaka Ofenbaha operas «Hofmaņa stāsti», fragmenti no Karla Cellera operetes «Putnu pārdevējs», Imres Kalmāna operetes «Silva. Čardaša karaliene», Karla Millekera operetes «Laupītājs Gasparone», Johana Štrausa operetes «Čigānu Barons», Čarlza Lekoka operetes «Roka uz sirds», Imres Kālmāna operetēm «Silva», «Mārica», Roberta Planketa operas «Korneviļas zvani» un Vitorio Monti «Čardašs», kā arī spilgti ukraiņu mūzikas pārsteigumi.

Publicitātes foto

Ar dziesmām, dejām, runātiem dialogiem un asprātīgu humoru mākslinieki Operetes teātrim raksturīgajā ekspresīvajā izteiksmes manierē radīs īstu svētku piedzīvojumu, ko paspilgtinās skatuves noformējums, multimediji un skaistie, greznie solistu tērpi, kas tiks mainīti atbilstoši programmai.

Koncerta veidotāji: horeogrāfes Olga Spridzāne un Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece Elīna Milta-Niedrāja, scenogrāfe Rasa Cirvele, grima māksliniece Liāna Repule, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Savukārt sestdien, 29.oktobrī, plkst.19 Operetes teātris ar teatralizēto galā programmu "Musique d'amour" (Mīlestības mūzika) viesosies Tukuma Kultūras namā. Koncertā mūs priecēs solisti Sonora Vaice, Anta Jankovska (Itālija), Laura Purena-Kancāne, Alfr.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkne Patrīcija Kozlovska, Dainis Skutelis, Dainis Kalnačs, Kārlis Rūtentāls, Nauris Indzeris, vijolnieks Gidons Grīnbergs, diriģents Atvars Lakstīgala un Operetes teātra orķestris.

Publicitātes foto

«Varbūt esmu pārāk konservatīvs vai «akadēmisks», taču, ja man ir dota iespēja izvēlēties, labprātāk izpildu mūziku, ko caurvij ausij tīkama melodiskā līnija un loģiska harmonija. Ja pirms pārsimt gadiem par mūzikas «huligānu» tika uzskatīts, piemēram, dižais Bēthovens, tad šodien viņa radītajos opusos, salīdzinājumā ar dažu labu laikmetīgās mūzikas skaņraža veikumu, varam veldzēties. Tieši tādēļ ar prieku piedalos Operetes teātra veidotajās programmās, jo šī žanra klasiķu radītās mūzikas interpretēšana ikreiz man ir kā malks svaiga gaisa,» norāda izcilais vijolnieks Raimonds Ozols.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Biļešu cenas: 15 - 25 EUR. Ar ISIC un ITIC atlaide 20% un ar Goda ģimenes apliecību (3+ Ģimenes karti) - 40% atlaide.

Informācija par koncertu un māksliniekiem: https://www.facebook.com/OperetesTeatris, www.operetesteatris.lv